Przejdź do treści
Motoparalotniarz - lot nad wodą w Katarze (fot. Bartosz Nowicki)
Źródło artykułu

VI Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata

1 lutego rozpoczęły się kolejne zawody FAI pierwszej kategorii, to VI Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata, które rozegrane zostaną w dość egzotycznym dla nas kraju – Katarze.

Miejsce zawodów zapowiada się imponująco – zawodnicy będą latać w jednej z zatok miasta Lusail, które znajduje się na północ od Dohy. Obok startowiska znajdują się 4 imponujące wieże i dość pokaźna strefa dla kibiców.

Jest to dla nas dość niespotykany termin ponieważ nie zdarzyło nam się wcześniej latać slalomów w środku zimy, w Katarze jest to okres relatywnie “przyjemnych temperatur” gdzie w środku dnia temperatura oscyluje w granicach 25-30 stopni Celsjusza, w ramach ciekawostki, latem temperatury sięgają tam ponad 50 stopni – mówią polscy piloci.

Katar organizuje zawody pierwszy raz w historii dlatego wszyscy są podekscytowani tą imprezą. Pod koniec zeszłego roku odbył się tam test event, na który zaproszenie otrzymał Bartosz Nowicki, po powrocie Bartek zapewniał, że mogą być to ciekawe zawody.

Polskę na tych zawodach reprezentują:

klasa PF1 (start z nóg):
1. Bartosz Nowicki
2. Norbert Pająk
3. Andrzej Czaja

klasa PL1 (trajki):
1. Wojciech Panas
2. Wojciech Strzyżakowski

Team leader: Adam Paska

Rywalizacja potrwa do 14 lutego. Zapraszamy do śledzenia poczynań polskich pilotów i kibicowania im. Organizator zapewnia relacje live stream z tej imprezy dlatego nasi zawodnicy liczą na Wasz doping. Trzymamy kciuki również za warunki pogodowe.

LIVE LINK: unlimitedstreamtv.com/WPSC-2024/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony