Przejdź do treści
B757 United Airlines na lotnisku w Glasgow, fot. BBC
Źródło artykułu

Piloci United zawieszeni po wpuszczeniu pasażerów do kokpitu podczas lotu (film)

Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) prowadzi dochodzenie w sprawie incydentu, który miał miejsce na pokładzie B757 linii United. Agencja ma poważne zastrzeżenia do sytuacji uwiecznionej na udostępnionym w sieci filmie, na którym widać pasażerów w kokpicie samolotu lecącego na FL300. Linie United Airlines wyraziły poważne zaniepokojenie w związku z tym zdarzeniem i potwierdziły, że na czas dochodzenia obydwaj piloci zostali zawieszeni. 

„Jesteśmy głęboko zaniepokojeni tym, co widzimy na filmie, który pokazuje nieuprawnioną osobę w kabinie załogi na wysokości przelotowej”, stwierdził rzecznik United Airlines w oświadczeniu.  „W związku z wyraźnym naruszeniem naszych zasad bezpieczeństwa i zasad operacyjnych zgłosiliśmy incydent do FAA i zawiesiliśmy pilotów do czasu zakończenia dochodzenia”, dodał.

Według CNN, materiał filmowy został nagrany 10 kwietnia 2024 r. podczas lotu z Denver (DEN) do Toronto Pearson (YYZ) na pokładzie samolotu wyczarterowanego przez drużynę baseballową Colorado Rockies.  

Na nagraniu widać, jak drzwi do kokpitu są otwarte, a na fotelu kapitana obok pierwszego oficera siedzi nieznany mężczyzna. Obok znajduje się kobieta, która filmuje interakcję, żartując z pasażerem siedzącym na fotelu kapitana na temat lądowania samolotu. Następnie do kabiny załogi wchodzi czwarta osoba, która wygląda na kolejnego pasażera. 

Wejście osób nieuprawnionych do kokpitu podczas lotu jest sprzeczne zarówno z przepisami United Airlines, jak i FAA. Do incydentu doszło w czasie, gdy Agencja wzmaga kontrolę nad United Airlines po gwałtownym wzroście liczby incydentów związanych z bezpieczeństwem wykonywania operacji lotniczych przez tego przewoźnika.

Nieautoryzowane osoby w kokpicie B757 linii United

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony