Przejdź do treści
A380 linii Emirates - kabina klasy ekonomicznej (fot. Emirates)
Źródło artykułu

Pierwszy zmodernizowany samolot Emirates A380 wraca do służby

Pierwszy samolot A380 Emirates, który został całkowicie odnowiony w ramach programu modernizacji wartego 2 miliardy dolarów, w zeszłym tygodniu wrócił do służby na trasie Dubaj-Londyn-Heathrow, pod nazwą EK003.

Klienci zauważą różnicę, gdy tylko wejdą na pokład – przestronny A380 będzie jeszcze bardziej imponujący i komfortowy. Dzięki naszym najnowszym wnętrzom i produktom, zmodernizowany samolot zapewnia lepsze wrażenia podczas lotu we wszystkich klasach podróży i umożliwia nam oferowanie większej liczby miejsc w klasie ekonomicznej premium, aby sprostać wymaganiom klientów. Jestem szczególnie dumny, że prace remontowe zostały zaprojektowane, przeprowadzone i ukończone we własnym zakresie w naszych obiektach w Dubaju, zgodnie z najwyższymi standardami jakości i bezpieczeństwa. Odzwierciedla to światowej klasy możliwości i infrastrukturę lotniczą, które istnieją w Emirates i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – powiedział Sir Tim Clark, Prezes Emirates.

A380 linii Emirates - kabina klasy ekonomicznej premium z załogą (fot. Emirates)

A380 linii Emirates - kabina klasy ekonomicznej premium z załogą (fot. Emirates)

Całkowicie odświeżony samolot A380 zawiera najnowsze produkty i wnętrza Emirates we wszystkich kabinach, w tym 56 miejsc w klasie ekonomicznej premium na głównym pokładzie oraz nowe palety kolorów widoczne w wykładzinach i panelach ściennych. Na górnym pokładzie siedzenia w klasie pierwszej i biznes mają najnowszą kremową skórzaną tapicerkę Emirates i wykończenia z jaśniejszego drewna, podobne do pierwszej klasy "Gamechanger" w samolotach Boeing 777 Emirates. Charakterystyczny dla linii Emirates motyw drzewa Ghaf jest również widoczny we wnętrzach, w tym na ręcznie malowanych panelach w kabinie prysznicowej First Class Shower Spa.

A380 linii Emirates - kabina prysznicowa First Class Shower Spa (fot. Emirates)

A380 linii Emirates - kabina prysznicowa First Class Shower Spa (fot. Emirates)

Następnym samolotem Emirates A380 czekającym na modernizację jest A6-EUW, a prace mają zakończyć się do końca tego miesiąca.

W miarę postępu programu inżynierowie będą pracować jednocześnie na 2 samolotach. Oznacza to, że jeden samolot we flocie będzie wycofywany z eksploatacji co osiem dni i przekazywany do zakładów Emirates Engineering. Do 2024 roku wszystkie 67 samolotów A380 zakwalifikowanych do programu powróci do służby. Następnie linie Emirates rozpoczną prace nad 53 samolotami Boeing 777. Linie Emirates planują zakończyć program modernizacji w 2025 roku.

A380 linii Emirates - kabina pierwszej klasy (fot. Emirates)

A380 linii Emirates - kabina pierwszej klasy (fot. Emirates)

Aby zrealizować największy znany program modernizacji samolotów w historii lotnictwa, linie Emirates zrekrutowały 190 nowych pracowników do obsługi tego projektu i współpracują z 48 kluczowymi partnerami i dostawcami, którzy zatrudnili również setki wykwalifikowanych pracowników.

Zespoły inżynierów i techników pracowały przez całą dobę, rozbierając całe wnętrze A380 i ponownie montując części w dokładnie zaplanowanej i przetestowanej kolejności.

Zobacz film poklatkowy z prac modernizacyjnych A6-EVM, pierwszego ze 120 samolotów linii Emirates, które zakończyły modernizację.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony