Przejdź do treści
Źródło artykułu

Pasażer samolotu LOT w areszcie po próbie dostania się do kokpitu

21 listopada, pasażer lotu Polskich Linii Lotniczych LOT w musiał zostać obezwładniony i zatrzymany po próbie wtargnięcia do kokpitu B787.

LO 26 właśnie wylądował na nowojorskim lotnisku im. Johna F. Kennedy'ego (JFK) wykonując lot z Warszawy (WAW) gdy godziny 20:00 czasu lokalnego doszło do incydentu.

Urzędnicy z władz JFK poinformowali, że mężczyzna zaczął krzyczeć i próbował dostać się do kokpitu, ale został powstrzymany przez stewardessy i współpasażerów, którym udało się go obezwładnić.

Incydent został nagrany przez jednego z pasażerów, który potem zamieścił wideo na Twitterze:
–  www.twitter.com/i/status/1593779511384018944
–  www.twitter.com/i/status/1593779966679752705

W momencie gdy samolot zatrzymał się na stanowisku postojowym na pokład weszła policja i aresztowała mężczyznę.

Aktualnie trwa śledztwo i nadal nie wiadomo, jakie zarzuty zostaną postawione niesfornemu pasażerowi.

W lipcu 2022 r. Federalna Administracja Lotnictwa Cywilnego (FAA) zaproponowała wprowadzenie przepisu, który wymagałby w niektórych samolotach komercyjnych w USA zainstalowania dodatkowej bariery zabezpieczającej załogę.

FAA uznała, że ​​jest to konieczne analizując dane, z których wynika, że ​​tylko w 2021 r. zgłoszono 5981 incydentów z udziałem niesfornych pasażerów.

W 2021 roku administracja Bidena dodała kwestię wprowadzenia przepisu wymagającego zastosowanie dodatkowej bariery w kabinie załogi do swojej listy przepisów priorytetowych. Przed zaproponowaniem przepisu FAA współpracowała z producentami samolotów, partnerami związkowymi i innymi osobami w celu zebrania zaleceń zawartych we wniosku.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony