Przejdź do treści
Piloci w kokpicie
Źródło artykułu

Niedobór pilotów nieco się zmniejszył

Według ostatnich analiz rynkowych firmy konsultingowej Oliver Wyman, niedobór pilotów w USA nieco się zmniejszył, ale w uzyskanych danych występuje wiele zmiennych czynników. W prezentacji firmy Travel Weekly, która została przedstawiona podczas dorocznego spotkania Regional Aircraft Association, Geoff Murray powiedział, że w Ameryce Północnej w branży lotniczej brakuje 14,3 tys. pilotów, ale jest to mniejsza wartość, niż odnotowana rok temu, kiedy wynosiła 16,9 tys.

Jednym z powodów tej zmiany jest uziemienie wielu samolotów regionalnych. Murray podkreślał, że główne linie lotnicze w większości obsadziły wakaty pilotów, ale zrobiły to kosztem linii regionalnych, które nie miały innego wyjścia, jak tylko ograniczyć loty i pozostawić samoloty na ziemi.

Dodał, że od 2019 r. liczba lotów regionalnych w Stanach Zjednoczonych spadła o 36 procent, a przywrócenie poprzedniego poziomu przewozów wymagałoby zatrudnienia kolejnych 6 tys. pilotów. Istnieją jednak obiecujące oznaki dotyczące szkolenia nowych osób. Oliver Wyman spodziewa się, że w tym roku licencję ATPL uzyska 6900 nowych pilotów, wobec 4200 lotników, którzy odejdą na emeryturę.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony