Przejdź do treści
Odrzutowce biznesowe
Źródło artykułu

Na 57 finał Super Bowl kibice przylecieli 228 odrzutowcami biznesowymi

Przed 57 finałem Super Bowl, entuzjaści lotnictwa odnotowali setki prywatnych odrzutowców gromadzących się na kilku lotniskach w mieście Glendale w Arizonie i wokół niego, jednak w rzeczywistości liczba przylotów spadła w porównaniu z ubiegłoroczną edycją zawodów.

WingX, firma, która śledzi operacje lotnictwa biznesowego, poinformowała, że liczba przylotów na to wydarzenie spadła o 25 procent w porównaniu z meczem, który w 2022 r. odbył się w Los Angeles, co znamionuje zmniejszające się zapotrzebowanie na operacje czarterowe w USA.

Spółka poinformowała, że 2,5 godziny przed rozpoczęciem gry, na pobliskich lotniskach , w tym na Glendale Municipal Airport (KGEU), Phoenix Sky Harbor (KPHX), Phoenix Deer Valley (KDVT) i Phoenix Goodyear (KGYR) było zaparkowanych 228 odrzutowców biznesowych.

20 godzin po zakończeniu meczu ich liczba zmniejszyła się do 67. Według raportu WingX, w związku z finałem Super Bowl odnotowano 562 przyloty, co czyni go czwartym najbardziej ruchliwym w ciągu ostatnich pięciu lat jeśli chodzi o lotnictwo biznesowe. Przed ubiegłorocznym finałem w Los Angeles odnotowano 752 przyloty, a w 2021 r. w Tampa 356 przylotów. Ale wtedy część operacji została odwołana ze względu na ograniczenia Covid-19.

Rekordzistą jest finał z 2020 r. z Miami, kiedy miały miejsce 833 przyloty związane z rozgrywanym meczem. Z kolei w 2019 r. przed 53 finałem Super Bowl w Atlancie odnotowano 569 przylotów. Zgodnie ze danymi aktywności statków powietrznych, częstotliwość lotów odrzutowców biznesowych jest obecnie podobna w porównaniu do ubiegłego roku, ale o 12 procent wyższa niż w tym samym okresie w 2021 r.

W 57 finale Super Bowl rozegranym w nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu na stadionie Glendale w Arizonie, drużyna Kansas City Chiefs pokonała ekipę Philadelphia Eagles 38:35.

Odrzutowce biznesowe przylatujące na 57 finał Super Bowl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony