Przejdź do treści
Źródło artykułu

Mężczyzna z Ottawy oskarżony o kradzież i uszkodzenie Cessny 140

64-letni mężczyzna z Ottawy, który włamał się na lotnisko Ottawa-Rockcliffe (YRO), a następnie ukradł i rozbił Cessnę 140, zostanie oskarżony o kradzież i wyrządzenie szkód przekraczających 5 tys. dolarów, niebezpieczne użytkowanie środka transportu oraz jego eksploatację w czasie wydanego mu zakazu.

Lotnisko Rockcliffe jest własnością kanadyjskiego Aviation and Space Museum – narodowego muzeum historii lotnictwa na obszarze Great White North – i jest nadzorowane przez Rockcliffe Flying Club. 14 września 2023 r. służby ratunkowe zostały poinformowane o wypadku samolotu na Sir George-Etienne Cartier Parkway w pobliżu wspomnianej placówki.

Na temat kradzieży policja oświadczyła: „Podejrzany próbował odlecieć samolotem z lotniska, ale po niewielkim naborze wysokości rozbił się, uderzając przy tym dwa zaparkowane samoloty”. Skradziona Cessna doznała poważnych uszkodzeń i zatrzymała się w nieutrzymanym obszarze lotniska. Stan dwóch uszkodzonych samolotów pozostaje niejasny.

Po aresztowaniu w YRO mężczyzna został z niewielkimi obrażeniami i w stabilnym stanie przetransportowany do lokalnego szpitala. O przestępstwie poinformowana została Kanadyjska Rada Bezpieczeństwa Transportu (TSBC), lecz ta przekazała dochodzenie Policji w Ottawie. Urzędnicy TSBC tymczasowo zamknęli lotnisko Rockcliffe dla całego przylatującego i odlatującego ruchu lotniczego celem ułatwienia przeprowadzenia dochodzenia wyjaśniającego.

Miejscowa policja nie ujawniła nazwiska podejrzanego ani danych dotyczących licencji, którą może on posiadać (lub nie). Kara za prowadzenie pojazdów mechanicznych w okresie nałożenia takiego zakazu na osobę fizyczną nie powinna być interpretowana jako implikacja zawieszonego lub cofniętego certyfikatu pilota.

Kradzież Cessny 140 na lotnisku Ottawa-Rockcliffe

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony