Lotnictwo biznesowe zagrożone grzywnami za używanie APU w Le Bourget
Szczyt sezonu letniego już się zbliża, a wraz z nim najbardziej pracowity sezon dla lotnictwa biznesowego na lotnisku Le Bourget (LFPB) w Paryżu. Kilka nadchodzących wydarzeń spowoduje znaczący napływ ruchu do tego miasta, a najważniejsze z nich to French Open (19 maja-8 czerwca), Paris Air Show (16-22 czerwca) i Paris Fashion Week (24-29 czerwca).
Chociaż nie jest to nowość, ale operator, który się wybiera na LFPB powinien być świadomy, o surowych zasadach dotyczących korzystania z APU (Auxiliary Power Unit). W przeciwnym przypadku mogą być potencjalnie nałożone wysokie grzywny.
W proces egzekwowania przepisów są zaangażowane dwie grupy. Żandarmeria Transportu Lotniczego odpowiada za monitorowanie korzystania z APU na lotnisku, a komórka nazwana (po angielsku) Airport Nuisance Authority (ACNUSA) wystawi stosowną grzywnę.
W ostatnim roku ACNUSA nałożyła 334 grzywny za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących APU na francuskich lotniskach, które przyniosły zysk w wysokości 6,9 mln euro. Wskazuje to na średnią grzywnę ponad 20 tys. euro. I co istotne, do odpowiedzialności mogą zostać pociągnięci zarówno operator, jak i dowódca statku powietrznego.
Aktualne restrykcje można sprawdzić na kartach francuskiego AIP (LFPB AD 2.21).
Cały artykuł „Watch Out For APU Fines at Le Bourget” (w jęz. angielskim) dostępny jest tutaj (LINK)



Komentarze