Przejdź do treści
A350-1000 linii Delta Air Lines w locie (fot. Airbus)
Źródło artykułu

Linie Delta zamówiły 20 samolotów A350-1000

Linie Delta Air Lines wybrały firmę Airbus na dostawcę nowoczesnych szerokokadłubowców i złożyły pierwsze zamówienie na 20 samolotów A350-1000. Będzie to nowy typ odrzutowca we flocie Delty.

„Jesteśmy wdzięczni Delcie za stałe zaufanie do produktów Airbusa, które zaspokajają potrzeby tego przewoźnika", powiedział Christian Scherer, dyrektor generalny działu samolotów komercyjnych w Airbusie. „Delta była pierwszą amerykańską linią, która wdrożyła A350-900 i użytkuje je z wielkim sukcesem. Teraz zamawia A350-1000, model który otworzy przed nią i jej klientami jeszcze więcej możliwości. Jesteśmy dumni, że nasze samoloty obsługują całą imponującą globalną sieć Delty, bo ta znakomita linia ustanawia coraz wyższe poziomy rentowności operacyjnej".

„A350-1000 będzie największym i najwydajniejszym samolotem we flocie Delty i stanowi ważny element naszej międzynarodowej ekspansji", powiedział Ed Bastian, dyrektor generalny linii. „Samolot uzupełni naszą flotę i zapewni naszym klientom lepszy komfort podróży dzięki większej liczbie miejsc premium i najlepszym w swojej klasie udogodnieniom, a także większym możliwościom przewozu ładunku".

Delta Air Lines użytkują już ponad 450 samolotów Airbus ze wszystkich rodzin, od A220 do A350-900, a ponad 200 kolejnych maszyn mają zamówionych. Po wdrożeniu A350-1000, Delta odniesie korzyści z wydajności operacyjnej tego samolotu: mniejszego zużycia paliwa i emisji spalin oraz niższych kosztów eksploatacji i obsług, a pasażerowie będą cieszyć się komfortem kabiny Airbus Airspace z jej przestronną i cichą przestrzenią, szerokimi siedzeniami, wysokimi sufitami i konfigurowalnym oświetleniem, zaprojektowanym z myślą o zmniejszeniu zmęczenia i jet-lagu spowodowanego zmianą stref czasowych podczas długich lotów.

A350 to najnowocześniejszy i najbardziej rentowny samolot szerokokadłubowy na świecie oraz lider w kategorii samolotów dalekiego zasięgu dla 300–410 podróżnych, obsługujący sprawnie każdy sektor, od tras krótkich po bardzo długie, do 9700 mil morskich. A350 został zaprojektowany od nowa. Wyróżniają go najnowocześniejsze technologie i rozwiązania aerodynamiczne, lekkie materiały i silniki najnowszej generacji, które łącznie zapewniają 25% przewagę w zużyciu paliwa, kosztach operacyjnych i emisji CO₂, a także 50% redukcję emisji hałasu w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji oferowanymi przez konkurencję.

Do tej pory 58 przewoźników z całego świata zamówiło już 1206 maszyn z rodziny A350.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony