Przejdź do treści
A320neo należący do Brussels Airlines - start (fot. Airbus)
Źródło artykułu

Linie Brussels Airlines odebrały swój pierwszy samolot A320neo

Brussels Airlines, belgijski flagowy przewoźnik należący do Grupy Lufthansa, odebrał pierwszy z pięciu zamówionych samolotów A320neo. Nowa maszyna wpisuje się w strategię modernizacji floty linii, zakładającej użytkowanie najnowocześniejszych i rentownych samolotów, aby spełnić ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju.

W A320neo Airbus zastosował najnowsze technologie, w tym silniki nowej generacji CFM International LEAP-1A zapewniające większą wydajność oraz sharklety gwarantujące lepszą aerodynamikę. Łącznie rozwiązania te zmniejszają zużycie paliwa i emisję CO2 o co najmniej 20%. Samolot jest zauważalnie cichszy – emituje o 50% mniej hałasu w porównaniu z odrzutowcami poprzedniej generacji.

A320neo w barwach Brussels Airlines ma układ jednoklasowy i mieści do 180 foteli. Wyposażony w kabinę Airbus Airspace, zapewni pasażerom nowy poziom komfortu i obsługi. Unikalne i konfigurowalne oświetlenie tworzy relaksujący nastrój podczas wszystkich etapów lotu, maksymalizując wygodę podróży w najszerszej i najcichszej kabinie w tej klasie odrzutowców pasażerskich.

Nowy A320neo dołączył do floty Airbusów w barwach Brussels Airlines składającej się z 43 samolotów, w tym 34 z rodziny A320 i dziewięciu A330-300. Idealnie dostosowany do potrzeb rynku europejskiego, nowy samolot będzie obsługiwał połączenia na krótkich i średnich dystansach. Dzięki zamówieniu ponad 9700 maszyn przez ponad 130 klientów rodzina A320 jest najpopularniejszym wąskokadłubowcem pasażerskim na świecie.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony