Przejdź do treści
A330neo AIR Greenland
Źródło artykułu

Linie Air Greenland najnowszym użytkownikiem A330neo

Towarzystwo Air Greenland odebrało samolot szerokokadłubowy A330-800, stając się najnowszym użytkownikiem maszyn tego typu. A330neo zastąpi we flocie firmy samoloty poprzedniej generacji, obniżając koszty, poprawiając efektywność środowiskową, oferując lepszy komfort podróży. A330neo Air Greenland pomieści wygodnie 305 pasażerów; ma 42 miejsca w klasie premium i 263 miejsca w klasie ekonomicznej.

Linie Air Greenland zawarły również z Airbusem  umowę dotyczącą bieżącego utrzymania samolotu według godzin nalotu (FHS), obejmującą dostawę części eksploatacyjnych i obsług technicznych. W oparciu o model gospodarki o obiegu zamkniętym i redukcję śladu węglowego, FHS zapewnia bardziej zrównoważony cykl eksploatacji samolotu. Utrzymaniem w trybie FHS objęto już ponad 1200 samolotów na całym świecie.

Aby podkreślić strategię zrównoważonego rozwoju Air Greenland, lot dostawczy będzie zasilany mieszanką paliwową z udziałem 30% zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF). Air Greenland w pierwszej kolejności skieruje A330neo do obsługi tras między arktyczną wyspą a Danią, a później maszyna zacznie latać na trasach do Ameryki Północnej i Europy

Pasażerowie A330neo docenią kabinę Airspace, zapewniającą nowy poziom komfortu podróży. Składają się nań większa przestrzeń osobista, większe schowki podsufitowe na bagaż podręczny, nowy system oświetlenia, dostęp do najnowszych systemów rozrywki pokładowej i internetu. Podobnie jak wszystkie samoloty Airbusa, A330neo jest wyposażony w najnowocześniejszy system filtrowentylacji, zapewniający czyste i bezpieczne powietrze podczas lotu.

A330neo to nowa generacja szerokokadłubowca A330. Wyposażony w silniki Rolls-Royce Trent 7000 najnowszej generacji, nowe skrzydła i szereg innowacji aerodynamicznych, samolot oferuje 25-procentową redukcję zużycia paliwa i emisji CO 2. Model A330-800 jest w stanie przelecieć 8150 mil morskich / 15094 km bez międzylądowania. Do konńca października br. Airbus zebrał wiążące zamówienia  na ponad 1700 samolotów z rodziny A330, z czego 275 maszyn to A330neo zakontraktowane przez 24 klientów.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony