Przejdź do treści
Wypadek Cessny 182 w Kanadzie, fot. cbc.ca
Źródło artykułu

Lądująca Cessna 182 uderzyła w przejeżdżający samochód (film)

2 maja 2023 r., Cessna 182P Skylane (znaki rejestracyjne C-GIDY), która lądowała na lotnisku Langley Regional Airport (YLY/CYNJ) ok 50 km na wschód od Vancouver w Kanadzie, uderzyła w pick-upa przejeżdżającego drogą przed pasem startowym. Na pokładzie statku powietrznego znajdowały się dwie osoby, które z obrażeniami zostały zabrane do szpitala.

Lądujący statek powietrzny przednim podwoziem uderzył w dach i szybę po stronie kierowcy samochodu. Auto, którego właścicielem była lokalna gmina, poruszało się po publicznej drodze graniczącej z płotem lotniska.

Wypadek Cessny 182 w Langley w Kanadzie, fot. globalnews

Wypadek Cessny 182 na lotnisku w Langley w Kanadzie, fot. globalnews

Po zderzeniu, Cessna rozbiła się na bagnistym terenie obok pasa startowego, gdzie zapaliła się. Na pomoc natychmiast ruszyli przejeżdżający drogą kierowcy, którzy zdołali wyciągnąć pilota z wraku, zanim ten całkowicie nie spłonął. Pasażerka zdołała wydostać się na zewnątrz o własnych siłach.

Oboje zostali śmigłowcem służb medycznych przewiezieni do miejscowego szpitala. Kierowca samochodu początkowo również trafił na obserwację, jednak po stwierdzeniu braku obrażeń został zwolniony do domu.

Materiał wideo (od 3 min 35 sek):

Wypadek Cessny 182 na lotnisku w Langley w Kanadzie

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony