Przejdź do treści
Wyścigi dronów
Źródło artykułu

Korea gospodarzem największych na świecie wyścigów dronów w 2023 r.

FAI przyznało Korei Mistrzostwa Świata FAI w wyścigach dronów w 2023 roku. To największe tego typu zawody, na których najlepsi piloci świata będą mierzyć się ze sobą.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 6-9 października 2023 r. na stadionie Chunhyangol w Namwon, Jeollabuk-do, około dwie godziny na południe od Seulu. W przyszłorocznych zmaganiach organizatorzy przewidują, że pula nagród wyniesie 100 000 USD.

– Jesteśmy zachwyceni, że Mistrzostwa Świata FAI w wyścigach dronów 2023 odbędą się w Korei. Wiemy, że zawody zostały powierzone w ręce wysoce kompetentnych i doświadczonych organizatorów. Muszę powiedzieć, że po dwóch latach przerwy wszyscy nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak najlepsi z najlepszych pilotów na świecie walczą o zwycięstwo – powiedział Antonis Papadopoulos, przewodniczący Komisji Modelarstwa Lotniczego FAI.

Dwie pierwsze edycje Mistrzostw Świata FAI Drone Racing odbyły się w Shenzhen (2018) i Ningbo (2019) w Chinach. Przyszłoroczne zawody w Korei odbędą się po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony