Przejdź do treści
GNS 430 (fot. AVweb)
Źródło artykułu

Kolejny krok firmy Garmin dotyczący urządzenia GNS 430/530

Firma Garmin zaprzestała wsparcia technicznego dla kultowych nawigacji serii GNS 430/530. Producent poinformował, iż „naprawy GPS 400, GNC 420 i GNS 430 z systemem WAAS (jak również bez tego systemu) nie są już dostępne i zostały przerwane”.

W oświadczeniu firma Garmin poinformowała, że „w związku z ograniczoną dostępnością wielu komponentów szacuje się, że kompleksowe usługi serwisowe dla serii GNS 430/530 będą w nadchodzących latach ograniczone. Dotyczy to wszystkich wariantów GPS/Com, a także wszystkich modeli WAAS. Szacuje się, że w bieżącym roku ograniczenia te będą miały niewielki wpływ na użytkowników”.

Podobnie jak w przypadku użytkowników Apple iPhone, właścicieli starszych nawigacji Garmin zachęca się do aktualizacji i wymiany sprzętu na nowszej generacji. Seria GNS 430/530, wprowadzona na rynek w 1998 r., nie jest już produkowana od 13 lat. Jednak w międzyczasie, jak poinformowała firma Garmin, będzie ona nadal świadczyć usługi serwisowe, o ile będzie miała w magazynie potrzebne komponenty. Ostrzega jednak, że jeśli będzie musiała zwrócić urządzenie jako „nienaprawialne ze względu na ogłoszoną dostępność części zamiennych”, naliczona zostanie opłata manipulacyjna w wysokości 500 USD za jednostkę.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony