Mistrzostwa Świata Modeli Kosmicznych dla juniorów i seniorów w Austin USA - podium drużynowe (fot. Aeroklub Polski)

Kolejne sukcesy polskich modelarzy. Z medalami wracają z Mistrzostw Świata Modeli Kosmicznych dla juniorów i seniorów w Austin USA

W pierwszym tygodniu lipca reprezentacja Polski w składzie: Bartłomiej Tokarczyk, Mateusz Tokarczyk (junior), Krzysztof Przybytek, Michał Filas, Jakub Żyła (junior), Sławomir Łasocha, Krempa Kacper uczestniczyli w Mistrzostwach Świata Modeli Kosmicznych dla juniorów i seniorów w Austin USA. Nasi zawodnicy wywalczyli tam aż dziewięć medali, w tym cztery indywidualne i pięć zespołowych.

Polacy startowali w klasach modeli kosmicznych: S1, S3A, S4A, S5, S6A, S7, S8, S9. Po zaciętej rywalizacji ostatecznie w klasyfikacji olimpijskiej polska drużyna seniorów zajęła drugie miejsce, ustępując tylko reprezentacji USA, gospodarzowi zawodów.

Polacy uzyskali następujące tytuły:

Juniorzy:

• Jakub Żyła został indywidualnym Mistrzem Świata w kategorii rakiet makiet S7;
  • Mateusz Tokarczyk, Jakub Żyła uzyskali zespołowy tytuł Wicemistrzów Świata w kategorii makiet S7.