Przejdź do treści
Źródło artykułu

Jedyne w swoim rodzaju wyścigi Air Races po raz ostatni w Reno

Niniejszym publikujemy tłumaczenie oświadczenia organizatorów wyścigów lotniczych Reno Air Races, którzy informują, iż po 60 latach ta kultowa impreza nie będzie już więcej rozgrywana w okolicach Reno w stanie Nevada.


Z ciężkim sercem chcemy poinformować, że po prawie 60 latach organizowania wyścigów lotniczych w północnej części Nevady, rok 2023 będzie ostatnim, w którym National Championship Air Races pojawią się na lotnisku Reno-Stead. Chociaż wiedzieliśmy, że ten dzień w końcu nastąpi, mieliśmy nadzieję, że nie nadejdzie tak szybko.

Powołując się między innymi na znaczny wzrost ruchu w regionie, władze lotniska Reno Tahoe podjęły decyzję o zawieszeniu imprezy. Dla wielu osób na całym świecie Reno stało się synonimem wyścigów lotniczych i trudno sobie wyobrazić zawody National Championship Air Races na niebie innego regionu niż w Sierra Nevada. Jesteśmy jednak przekonani, że impreza będzie kontynuowana.

Reno Air Races 2019

W rzeczywistości analizujemy obecnie kilka innych możliwych lokalizacji, w których w przyszłości będzie można zorganizować to wydarzenie, ale zaczynamy od tego, żeby tegoroczne było największe i najbardziej udane ze wszystkich dotychczasowych. W gruncie rzeczy przyszłość National Championship Air Races zaczyna się teraz. I teraz potrzebujemy teraz Waszej pomocy.

Zapraszamy społeczność i fanów wyścigów z całego świata do przyłączenia się i aktywnego uczestnictwa w ostatnich National Championship Air Races w Reno. Potraktujcie to jako święto sześciu dekad emocji, historii, widowiskowości, koleżeństwa i rodziny. Reno jest gospodarzem wydarzenia od 59 lat i nie możemy opuścić tego miejsca bez uznania dla społeczności, która przyjęła tę imprezę i pomogła uczynić ją jedną z najważniejszych w tym regionie.

Z niecierpliwością czekamy na liczną publiczność, której uczestnictwo przez lata organizacji Air Races sprawiało nam radość, a także na nowe osoby, które po raz pierwszy w tym roku będą miały szansę zobaczyć to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie sportowe. Podczas gdy dyskutujemy o przyszłości Air Races, jesteśmy wdzięczni za dotychczasowe lata spędzone na lotnisku Reno-Stead i współpracę z zarządcami lotniska Reno Tahoe.

Reno Air Races

Mistrzostwa wygenerowały setki milionów dolarów dla lokalnej gospodarki, jednocześnie zaszczepiając miłość do latania w społeczności i stając się cenionym partnerem wielu organizacji charytatywnych. Zawsze byliśmy bardzo podekscytowani, mogąc pochwalić się przybyłej publiczności piękną okolicą Reno Tahoe i nie możemy się doczekać, aby zrobić to ponownie w tym roku.

Wsparcie zarówno ze strony naszej społeczności, jak i gości było ogromne, a wpływ, jaki pomogli nam wywrzeć w Reno, jest niezmierzony. Ostatnie Reno Air Races odbędą się w dniach 13-17 września 2023 r. i weźmie w nich udział ponad 150 samolotów i pilotów. Oprócz samych wyścigów atrakcją dla publiczności będą również pokazy lotnicze, wystawa statyczna i inne.

Wydarzenie uświetni również trzecia edycja konkursu STOL (Short Take-Off and Landing) Drag. Chociaż jest to nasz ostatni rok w tym miejscu, Reno Air Racing Association prowadzi już działania nad utrzymaniem i rozwojem tego wspaniałego wydarzenia oraz przyciągnięciem nowej generacji fanów Air Race.

Na wrześniową, ostatnią edycję Reno Air Race, bilety można kupić już teraz na stronie www.AirRace.org


Rada Dyrektorów Reno Air Racing Association


Bilety na ostatnie Reno Air Race można kupić tutaj (LINK)

Reno Air Races

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony