Przejdź do treści
A350 w barwach Ethiopian Airlines w locie (fot. Airbus)
Źródło artykułu

Ethiopian Airlines planuje długodystansowo - linie zobowiązały się do zakupu kolejnych 11 samolotów A350-900

Przedstawiciele flagowego przewoźnika Etiopii, Ethiopian Airlines Group, podpisali z reprezentantami Airbusa porozumienie w sprawie uzupełnienia eksploatowanej floty odrzutowców o 11 kolejnych Airbusów A350-900.

Dzięki temu kontraktowi portfel zamówień Ethiopian Airlines opiewa już na 33 egzemplarze A350, w tym cztery A350-1000. Ethiopian eksploatują obecnie 20 Airbusów A350-900 i dzięki obecnemu zleceniu utwierdzą pozycję największego użytkownika A350 w Afryce.

Podpisanie MoU odbyło się podczas wystawy Dubai Airshow w obecności prezesaEthiopian Airlines Group, Mesfina Tasewa, oraz dyrektora handlowego i dyrektora ds. międzynarodowych Airbusa, Christiana Scherera. 

„Cieszymy się z możliwości zakupu kolejnych 11 Airbusów A350-900. Jako linia zorientowana na klienta doceniamy te maszyny, bo zapewniają one większy komfort podróży dzięki najcichszej kabinie wśród szerokokadłubowców i nastrojowemu oświetleniu. Chcemy zwiększać wielkość floty, nabywając samoloty najnowszej technologii oraz oferując  pasażerom wygodę i niezapomniane wrażenia z podróży", powiedział prezes Tasew.

„Ethiopian Airlines potrafią uwydatnić zalety A350 na trasach długodystansowych.  Doskonale wykorzystują zalety wyjątkowego położenia geograficznego Etiopii, które zapewnia najszybsze połączenia między Chinami i Ameryką Łacińską. Jesteśmy zadowoleni z możliwości dalszego wzmacniania etiopskiego przewoźnika. Będziemy rozwijać wspaniałe relacje, które wspólnie zbudowaliśmy", stwierdził dyrektor Scherer.

A350 to najnowocześniejszy i najbardziej rentowny samolot szerokokadłubowy na świecie; lider w kategorii maszyn dalekiego zasięgu o pojemności 300–410 miejsc, obsługujący ekonomicznie każdy sektor, od tras krótkich do połączeń długodystansowych, do 9700 mil morskich. A350 został zaprojektowany od podstaw. Wyróżniają go najnowocześniejsze technologie, aerodynamika, lekkie materiały i silniki najnowszej generacji, które łącznie zapewniają 25% przewagę w zakresie spalania paliwa, kosztów eksploatacji i emisji CO₂, a także 50% redukcję hałasu w porównaniu z konkurencyjnymi samolotami poprzedniej generacji.

Przewoźnicy z całego świata zamówili już ponad 1000 egzemplarzy maszyn z rodziny A350.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony