Przejdź do treści
Emb175 Envoy Air bez prawego wingletu, fot. twitter
Źródło artykułu

Embraer E175LR stracił winglet z powodu turbulencji

3 maja, samolot Embraer E175LR należący do Envoy Air stracił prawy winglet z powodu lotu w strefie silnych turbulencji. Statek powietrzny (znaki rejestracyjne N233NN), wykonywał lot AA3729 z lotniska Charleston (CHS) do portu lotniczego Dallas Fort Worth (DFW), kiedy to w wyniku tego incydentu został przekierowany na lotnisko w Birmingham – Shuttlesworth (BHM).

„Lot 3729 American Airlines (A1G) (AAL) z Charleston (CHS) do Dallas/Fort Worth (DFW), obsługiwany przez Embraera E175 należącego do Envoy Air, został przekierowany do Birmingham (BHM) po możliwym problemie mechanicznym związanym z lotem w strefie silnych turbulencji”, potwierdził rzecznik linii lotniczych American Airlines.

„Pasażerowie przesiedli się na pokład innego samolotu, który doleciał do miejsca docelowego w nocy z 3 na 4 maja”. Krótko po incydencie w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia E175, które wyraźnie pokazały samolot bez prawego wingleta. Żadna z osób znajdujących się na jego pokładzie nie została ranna. Envoy Air działa jako regionalny przewoźnik American Airlines (A1G) (AAL), a jego flota składa się ze 158 odrzutowców Embraer.

Emb175 Envoy Air bez prawego wingletu, fot. twitter
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotnictwo GA
Firma Westwings zgodnie z zamierzeniami uruchomiła pod koniec 2021 roku swój pierwszy klub pilota w Polsce, oferując pilotom z licencją dostęp do wynajmu samolotów Piper Warrior II bazowanych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Założyciel firmy Michał Zienkiewicz prezentuje...
lotnictwo GA
W ostatnich dniach ukazały się zmiany AIP AIRAC AMDT 251, MIL AIRAC AMDT 142, VFR AIP AIRAC AMDT 153.
lotnictwo GA
Miło nam poinformować, iż w ofercie sklepu dlapilota.pl znalazła się nowa edycja lotniczych map Polski 2022 według standardów ICAO w skali 1 : 500 000. Komplet składa się z 6 oddzielnych laminowanych arkuszy w podziale geograficznym: Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Wrocław,...
lotnictwo GA
19 maja planowane jest czasowe wyłączenie VOR WAR na okres ok. 9 miesięcy. Tego dnia znika z AIP, a w ślad za tym z elektronicznych map w GPS-ach (po aktualizacji) DVOR/DME WAR. Zaraz potem nastąpi jego fizyczne wyłączenie i rozbiórka obiektu.

Nasze strony