Przejdź do treści
Wypadek dwusilnikowrgo Fairchild SA227-AT na polu golfowym
Źródło artykułu

Dwusilnikowy Fairchild SA227-AT rozbił się na polu golfowym w USA. Przewoził psy do adopcji

15 listopada 2022 r., na terenie klubu golfowego Western Lakes w Pewaukee w stanie Michigan rozbił się samolot Fairchild SA227-AT Expediter należący do Ameriflight (znaki rejestracyjne N247DH). Na pokładzie statku powietrznego znajdowało się dwóch pilotów i jedna osoba nadzorująca 56 przewożonych psów. Zostali oni zabrani do szpitala z niewielkimi obrażeniami. Wszystkie zwierzęta również przeżyły wypadek.

Podczas awaryjnego lądowania od samolotu odpadły skrzydła, co spowodowało wyciek ok 300 galonów paliwa, które trafiło do ziemi i do pobliskiego bagna. Statek powietrzny wykonywał lot AMF7141 z New Orleans-Lakefront Airport (NEW/KNEW) do Waukesha Airport, WI (UES/KUES) przywożąc psy do adopcji ze schronisk w południowych Stanach Zjednoczonych do Waukesha Humane Animal Welfare Society (HAWS) i kilku schronisk partnerskich.

„Zwierzęta miały tylko ślady po uderzeniach i zadrapania – co jest niesamowite” – powiedziała Maggie Tate-Techtmann z HAWS. Władze podziękowały personelowi klubu golfowego Western Lakes za szybkie doprowadzenie służb ratowniczych na miejsce wypadku samolotu. Personel klubu golfowego odegrał również kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa psom – używając wózków golfowych, aby przewieźć je do pojazdów czekających w pobliżu.

„Chcielibyśmy jeszcze raz podziękować nie tylko Western Lakes, ale oczywiście kapitanowi i jego drugiemu pilotowi za wykonanie niesamowitej roboty, sprowadzając ten samolot na ziemię w taki sposób, jak to zrobili” – powiedział Matthew Haerter z Lake Country Fire & Rescue. Piloci i pasażer nie odnieśli poważnych obrażeń, podobnie jak zwierzęta, które zostały przebadane w HAWS przez lekarzy weterynarii. W tej chwili pozostają pod obserwacją, aby upewnić się, że nie mają żadnych problemów medycznych, ale oczekuje się, że zgodnie z planem w nadchodzących dniach zostaną oddane do adopcji. Przyczyny zdarzenia są aktualnie badane przez śledczych Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) oraz Federalnej Administracji Lotnictwa USA (FAA).

Wypadek dwusilnikowego Fairchild SA227-AT na polu golfowym w USA.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony