Przejdź do treści
Źródło artykułu

Dwie osoby aresztowane po pomalowaniu sprayem biznes jetów na lotnisku Stansted

20 czerwca 2024 r., dwie aktywistki Just Stop Oil pomazały farbami prywatne odrzutowce na lotnisku Stansted. O 5 rano włamały się przez płot, aby dostać się płytę postojową, gdzie stacjonował samolot Taylor Swift.

Chwilę później kobiety w wieku 28 i 22 lat zostały aresztowane pod zarzutem wyrządzenia szkód o charakterze przestępczym i ingerencji w użytkowanie lub funkcjonowanie infrastruktury lotniskowej.

W poście, organizacja Just Stop Oil (JSO) wyjaśniała, że dwie aktywistki przecięły płot i dostały się na lotnisko Stansted, gdzie zaparkowany jest odrzutowiec Taylor Swift. Celem akcji było wymuszenie zawarcia przez rząd brytyjski nadzwyczajnego traktatu mającego na celu zakończenie stosowania paliw kopalnych do 2030 r.

W ostatnich miesiącach grupa w proteście zaatakowała szereg instytucji kulturalnych, w tym zakłócając koncert Proms w Royal Albert Hall; niszcząc elementy Magna Carta w Bibliotece Brytyjskiej i rzucając zupą pomidorową na Słoneczniki Vincenta van Gogha w Galerii Narodowej. 

Film dokumentujący przebieg zdarzenia: 

Akcja malowania samolotu Taylor Swift na lotnisku Stansted

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony