Przejdź do treści
Źródło artykułu

Doroczny raport Boeinga dotyczący bezpieczeństwa ujawnia wzrost obaw pracowników

24 maja 2024 r. koncern Boeing ogłosił, że w pierwszych dwóch miesiącach 2024 r. liczba zgłoszeń przez pracowników dotyczących bezpieczeństwa otrzymywanych podzespołów i na liniach produkcji wzrosła o 500% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Gwałtowny wzrost zgłoszeń został opisany w rocznym raporcie Boeinga dotyczącym bezpieczeństwa, opublikowanym w ostatni piątek. Według producenta, wzrost liczby zgłoszeń nastąpił po 24 stycznia br., kiedy miał miejsce incydent z B737 MAX 9 linii Alaska Airlines. Od tego wydarzenia Boeing aktywnie zachęca swoich pracowników do zgłaszania wszelkich problemów związanych z bezpieczeństwem, jakością i zgodnością związanych z jego produktami i usługami.

„Powierzono nam bezpieczeństwo wszystkich osób, które latają, użytkują, obsługują nasze produkty. Działania Boeinga skupiają się na wprowadzaniu dalszych ulepszeń, aby zapewnić bezkompromisowe bezpieczeństwo i zgodność naszych produktów i usług” – powiedział Mike Delaney, dyrektor ds. bezpieczeństwa w Boeingu.

„Naszym zobowiązaniem jest, aby nigdy nie zapominać o naszej odpowiedzialności za upewnienie się, że każde działanie i decyzja przynoszą trwałą poprawę bezpieczeństwa i jakości naszych produktów i usług”. Oczekuje się, że w nadchodzącym tygodniu Boeing przedstawi FAA 90-dniowy plan obejmujący działania naprawcze mające na celu rozwiązanie problemów z kontrolą jakości w swoich fabrykach.

2024 Chief Aerospace Safety Officer Report dostępny jest tutaj (LINK)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony