Przejdź do treści
Dominicana Punta Cana
Źródło artykułu

Czy warto polecieć na wakacje do Dominikany?

Dominikana to jedna z najpopularniejszych wśród turystów destynacji karaibskich. Nic dziwnego! Jej ciągnące się kilometrami białe piaszczyste plaże, położone nad ciepłą lazurową wodą, bujna egzotyczna roślinność i przepiękne krajobrazy spełniają wszystkie kryteria tego, jak powinien wyglądać raj. Można tu nurkować, nurkować, pływać z delfinami… Sprawdź, czy warto lecieć do Dominikany i dlaczego!

Zwiedzanie i aktywny wypoczynek podczas wakacji w Dominikanie

Kto na wakacjach lubi czasem coś pozwiedzać, również nie będzie zawiedziony.

  1. W stolicy kraju Santo Domingo można zobaczyć wspaniałe przykłady kolonialnej architektury.
  2. Główne miasto „bursztynowego wybrzeża” czyli Puerto Plata, ma dla turystów imponującą górę Isabel de Torres, na którą można wjechać kolejką linową, ciekawe budowle z czasów kolonialnych i przyjemny nadmorski bulwar El Malecon.
  3. Natomiast w Higuey czeka główny ośrodek pielgrzymkowy Dominikany z imponującą Bazyliką Nuestra Señora De La Altagracia.

Wakacje w Dominikanie to również raj dla miłośników dzikiej natury. Znajdziesz tu przepiękne wodospady, np. Damajagua czy El Limon oraz malownicze, wapienne jaskinie z kilkoma uroczymi jeziorkami Los Tres Ojos.

Sprawdź ofertę biura podróży Rainbow: https://r.pl/dominikana

Dominikana - czy warto? Sprawdź lokalną, karaibską kuchnię!

Dominikana charakteryzuje się również wspaniałą kuchnią, która stanowi połączenie smaków hiszpańskich, Taino (rdzennych mieszkańców regionu), bliskowschodnich, afrykańskich, a także wenezuelskich, kubańskich i portorykańskich.

Większość lokalnych potraw zawiera ryż i mięso. Popularnym składnikiem są również owoce morza, kukurydza, rośliny strączkowe, maniok i platany. Do najpopularniejszych dań na wyspie należy:

  • bandera dominicana - narodowy posiłek kraju składający się z ryżu z fasolą i duszonym mięsem,
  • moro – ryż z dodatkiem fasoli (habichuelas) czerwonej (rojo) lub czarnej (negro) bądź z groszkiem (guandules), nieraz z dodatkiem mleczka kokosowego,
  • arepitas - placuszki z manioku.

Podczas wakacji w Dominikanie warto również spróbować rum Brugal, Bermudez i Barcelo, słynny likier Mamajuana oraz aromatyczną kawę Santo Domingo i Induban.

Pogoda i hotele, czyli dlaczego warto polecieć na wakacje do Dominikany

Dominikana ma znakomitą infrastrukturę turystyczną – najlepsze hotele zlokalizowane są na północnym wybrzeżu, w okolicy Puerto Plata lub na Półwyspie Samana. Znajdziesz tu zarówno bardzo luksusowe hotele pięciogwiazdkowe, jak i nieco tańsze, ale równie komfortowe obiekty czterogwiazdkowe. Ich wybór jest na tyle duży, że każdy na pewno będzie w stanie wybrać ten, który będzie odpowiadał jego potrzebom.

Dodatkową zaletą wakacji w Dominikanie jest jej klimat – ciepło jest tu praktycznie przez cały rok. W dzień temperatury wahają się od 29 do 31°C, w nocy słupki rtęci pokazują średnio 9-10°C mniej niż w ciągu dnia. Ze względu na obfite opady w miesiącach letnich najlepszą porą na wizytę w tym kraju jest zima i wczesna wiosna. To znakomita destynacja dla tych, którzy pragną wypocząć w pięknych okolicznościach przyrody w czasie, kiedy w Polsce jest zimno i pada. Woda w morzu ma odpowiednią temperaturę do kąpieli przez cały rok (26-29°C).-


Artykuł sponsorowany

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony