Przejdź do treści
Źródło artykułu

Cessna T210M nad wierzchołkami drzew podchodziła do awaryjnego lądowania na drodze kołowania (film)

26 maja 2024 r. Cessna T210M Turbo Centurion II (znaki rejestracyjne VH-MYW) wykonywała lot z lotniska Maitland, Nowa Południowa Walia (MTL/YMND), na lotnisko Bankstown Airport, Nowa Południowa Walia (BWU/YSBK) w Australii.

Podczas dolotu do miejsca docelowego, w samolocie doszło do awarii silnika i pilot ledwo zdołał utrzymywać maszynę w powietrzu. Lotnik leciał nisko i powoli i wydawało się, że celowo nie wypuszczał podwozia, aby zmniejszyć opór. Ponieważ mógł nie dolecieć do głównego pasa startowego, zdecydował się wylądować przymusowo na pobliskiej drodze kołowania.

Udało mu się ominąć dachy magazynów i przyziemić bez wysuniętego podwozia na kadłubie, co spowodowało, że samolot wpadł w poślizg i zatrzymał się obok zaparkowanego innego statku powietrznego. Dwie osoby przebywające na pokładzie Cessny nie odniosły obrażeń, jednak sama konstrukcja doznała znacznych uszkodzeń.

Chwilę po lądowaniu na miejscu zdarzenia pojawiły się służby ratunkowe. W sieci pojawił się film dokumentujący przebieg incydentu:

Awaryjne lądowanie Cessny T210M w Australii

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony