Przejdź do treści
B757 należący do Donalnda Trumpa, fot. aviationa2z
Źródło artykułu

B757 Donalda Trumpa miał kolizję z biznes jetem na lotnisku w West Palm Beach

12 maja 2024 r. , B757 należący do Donalda Trumpa zahaczył skrzydłem o zaparkowany na lotnisku West Palm Beach odrzutowiec biznesowy należący do VistaJet. Nie udało się potwierdzić, czy podczas tego incydentu były prezydent USA znajdował się na pokładzie samolotu. Do zdarzenia doszło około godziny 1:20, kilka godzin po tym, jak Trump pojawił się na wiecu w New Jersey. 

Nie wiadomo również, czy 757 lub biznes jet zostały znacząco uszkodzone. Ferealna Administracja Lotnictwa USA (FAA) wydała w tej sprawie specjalne oświadczenie: „Prywatny Boeing 757 wylądował na międzynarodowym lotnisku West Palm Beach w niedzielę około 1:20. Podczas kołowania jego skrzydełko zetknęło się z zaparkowanym odrzutowcem korporacyjnym. Agencja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.”

Statek powietrzny (z wielkim napisem Trump na kadłubie) został w specjalny sposób zaadoptowany do potrzeb jego właściciela. Samolot może zabrać na pokład 43 osoby, posiada bardzo bogate wyposażenie elektroniczne (w tym salę kinową) oraz m.in. sypialnię z królewskim łożem. Ciekawostką może być fakt, iż wiele elementów wykończeniowych w kabinie pasażerskiej zostało wykonanych ze złota, a na wszystkich siedzeniach znajdują się jedwabne poduszki z herbem rodziny.

B757 Donalda Trumpa od wewnątrz

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony