Air Italy odbiera pierwszego B737 Max

B737 MAX w barwach Air Italy

11 maja, podczas ceremonii w Everett, w stanie Waszyngton, linie Lotnicze Air Italy odebrały pierwszy zamówiony egzemplarz B737 Max. Jednocześnie uroczystość była okazją do zaprezentowania nowego malowania przewoźnika.

Odrzutowiec jest pierwszym z 20 zamówionych przez Air Italy i częścią szerszego planu powiększenia floty o 50 samolotów do 2022 r.

Agresywny plan rozwoju Air Italy ma miejsce po tym, jak w 2017 r. Qatar Airways kupił 49% udziałów tych linii, wcześniej znanych pod nazwą Meridiana. Jednak dzięki wsparciu z Kataru, Merdiana zmieniła logo i nazwę.

Air Italy jest obecnie włoskim przewoźnikiem nr 2, który nieustannie konkuruje z Alitalią. Jednak Al Baker nie ukrywa, że ma nadzieję, że Air Italy stanie się wiodącą w tym kraju linią lotniczą, ponieważ narodowy włoski przewoźnik przechodzi kolejną reorganizację.

Głównym hubem Air Italy ma stać się lotnisko Malpensa w Mediolanie, skąd w tym roku ma zostać otwarte połączenie do Bangkoku. Dodatkowo, na rynku amerykańskim przewoźnik ujawnił plany rozpoczęcia obsługiwania w tym roku połączenia między Mediolanem, a Miami oraz Nowym Jorkiem JFK.

Źródło: yahoo.com
comments powered by Disqus