Przejdź do treści
Źródło artykułu

Aeroflot użytkuje dziewięć samolotów bez systemów hamulcowych?

Według informacji Moscow Times, linie lotnicze Aeroflot dezaktywowały systemy hamulcowe w co najmniej sześciu samolotach szerokokadłubowych i trzech wąskokadłubowych, ponieważ nie mogą pozyskać zamienników zużytych części ze względu na sankcje handlowe.

Pilotom powiedziano, aby podczas lądowania używali rewerserów, ale nie otrzymali oni informacji co powinni zrobić, jeśli będą musieli przerwać start. Zgodnie z zamieszczonym artykułem, samoloty mogą latać bez systemów hamulców przez okres do 10 dni, ale nie jest jasne, co się stanie, gdy czas ten się skończy.

Na stronie Aviatorschina została opublikowana notatka Aerofłotu (LINK) skierowana do pilotów, ale nie zapewnia ona zbytniej jasności. W dokumencie skierowanym do pilotów napisano: „Samolot będzie miał tendencję do skręcania w stronę, na której hamulce nie są dezaktywowane. Zwróć na to uwagę, zwłaszcza podczas lądowania na mokrym pasie startowym przy bocznym wietrze!!! Istnieją ograniczenia dotyczące szerokości pasa startowego i ryzyko wypadnięcia poza pas startowy!!!”

Według notatek i raportów, niesprawne systemy hamulcowe ma pięć B777, jeden A330, dwa A321 i jeden A320.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony