Przejdź do treści
Fabryka Boeinga w Everett
Źródło artykułu

300 tys. nowych miejsc pracy dzięki umowie Boeinga z Arabią Saudyjską

Ambasador Arabii Saudyjskiej w USA poinformował, że ogłoszona w kwietniu umowa z Boeingiem o wartości 37 mld dolarów stworzy w sumie 300 tys. miejsc pracy, z czego jedna trzecia przypadnie na Stany Zjednoczone. 

5 maja, księżniczka Reema bint Bandar wizytując fabrykę B787 w Charleston w Karolinie Południowej powiedziała, że dzięki porozumieniu jej kraj stanie się liderem w transporcie międzynarodowym. „Ta umowa sprawi, że Arabia Saudyjska stanie się globalnym centrum logistycznym i stworzy 200 tys. bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy oraz niezliczone możliwości w handlu i turystyce” – tłumaczyła. „Ta historyczna inwestycja stworzy również około 100 tys. bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy w kilku stanach USA”, dodała.

Zgodnie z podpisaną umową, Boeing dostarczy nowym liniom Arabii Saudyjskiej, Riyahd Air, 121 samolotów, w tym 72 egzemplarze B787. Ambasador dodała, że to wszystko jest częścią planu osiągnięcia wpływów z turystyki i innych biznesów w wysokości 80 mld dolarów rocznie. „Już za kilka lat samoloty Boeinga przetransportują do Królestwa miliony turystów, a dla wielu z nich może to być pierwsza podróż, która przyczyni się do pogłębienia relacji między naszymi narodami, a także przyczyni się do zbliżenia naszych kultur”.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony