Przejdź do treści
Lotnisko Brits Airfield - widok z góry z bliska (fot. wrfc2022.com)
Źródło artykułu

22. Rajdowe Mistrzostwa Świata w RPA – 3 konkurencje rozegrane

16 listopada z lotniska Brits Airfield w Republice Południowej Afryki piloci wystartowali do rywalizacji w kolejnej konkurencji 22. Samolotowych Mistrzostw Świata w Lataniu Rajdowym.

Trzecia konkurencja była niesamowitą niespodzianką dla zawodników i kibiców sportu samolotowego. Organizatorzy Mistrzostw Świata postanowili wykorzystać możliwości regulaminowe i wykonać lądowanie oceniane w czasie trasy nawigacyjnej na innym lotnisku niż lotnisko rozgrywania mistrzostw.

Jeśli pamięć nas nie zawodzi, to po raz ostatni takie lądowanie miało miejsce w 2010 roku w Słowacji, na 17. MŚ w Lataniu Rajdowym rozgrywanych w miejscowości Dubnica nad Vahom – mówi Michał wieczorek, który razem z Marcinem Kwiatoszem w zawodach leci samolotem C-150 (znaki rejestracyjne ZS-EGP).

Trasa środowa trwała 1h 35 min, biegła na północ od Brits, i między innymi przebiegała po skraju Parku Narodowego Borakalalo. Posiadała 12 odcinków, w tym dwa loty po łuku i jeden odcinek po rzece Krokodilrivier.

Po 10 odcinku, trzeba było wyłączyć się z trybu "trasa" i skupić się na precyzyjnym lądowaniu na lotnisku rezerwatu przyrody Kokoriba. Wiało na pas 09, o długości 1400m. Nawierzchnia typowo afrykańska, ziemna ze żwirem. Po tym lądowaniu zawodnicy musieli wrócić na trasę i przelecieć jeszcze dwa odcinki, aby następnie wylądować na lotnisku w Brits.

Wciąż czekamy na wyniki. Niestety w środę było kilka kwestii spornych, w związku z czym zawodnicy zdecydowali się po wyjaśnieniach na złożenie protestów. Musimy poczekać, aż Jury zawodów skończy obradować.

A teraz trwa rywalizacja podczas czwartej konkurencji. Rywalizację można śledzić na stronie www.wrfc2022.com/tracker/


Przeczytaj również:
22. Rajdowe Mistrzostwa Świata w RPA
22. Rajdowe Mistrzostwa Świata w RPA – wyniki po 1 konkurencji
22. Rajdowe Mistrzostwa Świata w RPA – wyniki po 2 konkurencji

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony