Przejdź do treści
Okolice Brits Airfield - widok z samolotu (fot. Power and Rally Flying in South Africa - SAPFA, Facebook)
Źródło artykułu

22. Rajdowe Mistrzostwa Świata w RPA – wyniki po 1 konkurencji

W dniu 14 listopada br. na lotnisku Brits Airfield w Republice Południowej Afryki rozegrano pierwszą konkurencję 22. Samolotowych Mistrzostw Świata w Lataniu Rajdowym.

Poniedziałkowa trasa trwała 1h 30 min, i miała 12 odcinków, w tym jeden lot po łuku. Organizatorzy przygotowali dwa sety zdjęć w maksymalnej ilości i 5 znaków na ziemi. Jedno zdjęcie zostało skasowane po trasie. Na koniec trasy odbyło się jedno oceniane lądowanie.

Dużym wyzwaniem jest nawigacja, bardzo łatwo odlecieć od trasy i ominąć punkt zwrotny. Teren jest wymagający. Oczywiście, to też przekłada się na punktację za obserwację, z którą nie będzie lekko na następnych trzech trasach.

W pierwszej konkurencji sklasyfikowano 35 załóg z 11 krajów. Zmagania zdominowały ekipy z Polski, które znalazły się w czołowej dziesiątce.

Michał Wieczorek i Marcin Kwiatosz na prowadzeniu. Druga załoga to gospodarze Nigel Hopkins i Mary de Klerk. Trzecie miejsce zajęli Marek Kachaniak i Łukasz Pawlak. Poniżej wyniki z pierwszej konkurencji – do pobrania również TUTAJ..

22. Samolotowe Mistrzostwa Świata w Lataniu Rajdowym - wyniki 1 konkurencji (fot. Wieczorek Flying Team)

Zawodnicy rywalizować będą w konkurencjach do 17 listopada włącznie. Przypominamy, że rywalizację można śledzić na stronie www.wrfc2022.com/live-track-360/


Przeczytaj również:
22. Rajdowe Mistrzostwa Świata w RPA

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony