Doskonały rok małych samolotów na świecie

Statki powietrzne GA na świecie (fot. kadr z filmu GAMA)

Podczas konferencji prasowej w Waszyngtonie na temat stanu przemysłu General Aviation Manufacturers Association przedstawiło swój raport na koniec roku 2019 oraz badanie wpływu ekonomicznego USA na lotnictwo ogólne. (LINK)

Zrzeszenie odbyło także solidną dyskusję z liderami branży na szeroki zakres tematów, w tym zrównoważony rozwój i rozwój siły roboczej.

Z informacji uzyskanych przez portal Rzeczpospolita od Zrzeszenia Generalnych Producentów Lotnictwa (GAMA) wynika, że dostawy samolotów dyspozycyjnych na świecie osiągnęły w 2019 r. poziom najwyższy od dekady, do czego przyczynił się popyt na nowości.

W minionym roku dostarczono klientom 809 takich samolotów, o 16 procent więcej wobec 703 w roku poprzednim. Była to największa liczba od 2009 r. GAMA podało, że na Amerykę Płn. przypadło 67,1 procent dostaw, co potwierdza prymat tego regionu, przed Europą. Gulfstream Aerospace osiągnął najwyższe przychody, prawie 7,9 mld dolarów, przed Bombardierem z sumą 5,7 mld dolarów.

Sektor ten mocno zależy od pojawiania się nowych modeli o większym zasięgu i luksusowych dodatkach w postaci łóżek i możliwości wzięcia prysznica na wysokości 40 tys. stóp.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rp.pl

Źródło: Rzeczpospolita
comments powered by Disqus