Przejdź do treści
Źródło artykułu

Rzecznik: LOT wznawia połączenia do Tel-Awiwu i Bejrutu

PLL LOT wznawiają połączenia do Tel-Awiwu i Bejrutu - poinformował w poniedziałek po południu rzecznik polskiej linii lotniczej Krzysztof Moczulski. Dodał, że pierwszy samolot do Tel-Awiwu wystartuje we wtorek o godz. 23.10.

"Po dokonaniu szczegółowej analizy pod kątem bezpieczeństwa operacji lotniczych PLL LOT wznawiają połączenia do Tel-Awiwu i Bejrutu. Pierwszym rejsem, który wystartuje będzie LO151 o godzinie 23.10" - napisał rzecznik LOT-u na platformie X (dawniej Twitter).

Zapewnił, że przewoźnik jest w kontakcie z pasażerami. "W miarę potrzeby nie wykluczamy uruchomienia w najbliższym czasie dodatkowego rejsu, aby zapewnić wszystkim jak najszybszą możliwość przelotu" - dodał Moczulski.

Ze względu na sytuację geopolityczną LOT zdecydował w sobotę o odwołaniu lotów do Tel-Awiwu i do Bejrutu. Odwołane zostały też niedzielny wieczorny i poniedziałkowy poranny rejsy do Tel-Awiwu.

W nocy z soboty na niedzielę Iran wystrzelił w kierunku Izraela około 300 dronów i pocisków rakietowych. Irańskie siły zbrojne określiły atak jako odwet za zbombardowanie irańskiego konsulatu w Damaszku, w którym zginęło kilku irańskich oficerów. Iran oskarżył o to Izrael. (PAP)

autor: Michał Boroń

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony