Dubaj: Zamknięcie pasa startowego blisko. Emirates zawieszą nawet 500 lotów

Port Lotniczy w Dubaju (fot. thenational.ae)

Emirates Airlines zapowiedziały zmiany w rozkładzie lotów w 2019 roku, w związku z planowanym zamknięciem południowego pasa startowego na lotnisku Dubai International. Łącznie przewoźnik może odwołać nawet 500 lotów, a straty finansowe przewoźnika mogą być znaczne.

Jedne z największych linii lotniczych świata są zmuszone podjąć tę decyzję ze względu na nadchodzącą wielkimi krokami modernizację południowego pasa startowego na międzynarodowym lotnisku w Dubaju. Od 16 kwietnia do 30 maja tego roku, czyli łącznie przez 45 dni, port będzie obsługiwać operacje lotnicze wyłącznie na jednym pasie startowym.

Wiele lotów Emirates zostanie odwołanych, przełożonych na inną godzinę, albo realizowanych przez inny samolot, tak aby ograniczyć niedogodności dla pasażerów. W rezultacie we wspomnianym okresie 45 dni przewoźnik nie będzie wykorzystywał do 48 samolotów, a łączna liczba lotów Emirates spadnie o 25%.

Poprzedni raport specjalistów z Routes Online wskazywał, że z tygodniowego rozkładu lotów Emirates anulowanych może zostać blisko 500 lotów na 111 trasach. Rzecznik Emirates zapewnia jednak, że żadna z tras nie zostanie zawieszona całkowicie w okresie zamknięcia drogi startowej. W przeciwieństwie do innych dużych międzynarodowych lotnisk, loty lądują i startują w Dubai International przez całą dobę, nie ma więc regularnych przestojów w planowaniu prac konserwacyjnych.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl

Źródło: rynek-lotniczy.pl
comments powered by Disqus