Ryanair: Włochy i Hiszpania to najpopularniejsze kierunki świąteczne
Spośród planujących podróż w okresie świąteczno-noworocznym 38 proc. turystów wybrało Włochy, a 28 proc. Hiszpanię - poinformował w czwartek Ryanair, powołując się na dane z własnego systemu rezerwacyjnego.
Kolejne 9 proc. podróżnych poleci do Francji. Na dalszych miejscach znalazły się Malta, na którą wybiera się 8 proc. pasażerów oraz Cypr, Grecja i Portugalia z wynikiem po 4 proc. każdy - przekazał przewoźnik.
Najpopularniejsze włoskie miasta, do których zamierzają polecieć podróżni z Polski to Rzym, Mediolan, Bolonia, Bari oraz Sycylia. W przypadku Hiszpanii najbardziej popularne miasta to Alicante, Malaga, Barcelona, Madryt i Walencja. Dodano, że "dużym zainteresowaniem" cieszy się też niedawno uruchomiona przez linię trasa z Krakowa do Marrakeszu.
"Polacy zimą nie zamykają się na podróżowanie. Wprost przeciwnie: widzimy bardzo duże zainteresowanie kierunkami wypoczynkowymi przez cały okres świąteczno-noworoczny. Tegoroczne ułożenie świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku oraz święta Trzech Króli pozwalają zaplanować dłuższy wypoczynek, idealny do naładowania baterii. Widzimy, że nasze tegoroczne zimowe nowości cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Reggio Calabria z Katowic, Marrakesz z Krakowa, Malaga z Poznania, Marsylia z Wrocławia czy Rzym z Rzeszowa to kilka przykładów z naszej bogatej zimowej siatki połączeń" - stwierdziła Alicja Wójcik-Gołębiowska Country Manager CEE & Baltics w Ryanair, cytowana w komunikacie.
Jak zaznaczono, okres świąteczno-noworoczny obejmuje loty między 22 grudnia br., a 7 stycznia 2025 r.
Irlandzki przewoźnik operuje w 37 krajach, latając na 234 lotniska; 95 z nich to bazy przewoźnika. Linia dysponuje flotą ok. 600 samolotów i deklaruje zamówienie 350 kolejnych, co ma pozwolić na zwiększenie przewozów w 2034 r. do 300 mln pasażerów rocznie. W Polsce Ryanair korzysta z 13 lotnisk; sześć z nich to bazy, w których ma 42 samoloty.(PAP)
bpk/ malk/
![Facebook](/themes/custom/dlapilota/images/icons/socialmedia_ico_facebook.png)
![Twitter](/themes/custom/dlapilota/images/icons/socialmedia_ico_twitter.png)
![Wykop](/themes/custom/dlapilota/images/icons/socialmedia_ico_wykop.png)
Komentarze