Sezon Red Bull Air Race 2017 wystartuje historycznym 75. wyścigiem

Red Bull Air Race - Abu Dhabi (fot. Daniel Grund/Red Bull Content Pool)

Pierwszy przystanek w kalendarzu Red Bull Air Race na 2017 rok odbędzie się 10-11 lutego w Abu Dhabi. Przy tej okazji oficjalne Mistrzostwa Świata obchodzić będą kilka szczególnych momentów w swojej historii: dziesiąty sezon rywalizacji, dziesiąty z rzędu przystanek inauguracyjny w Abu Dhabi oraz diamentowy 75. wyścig po upragniony tytuł. W ramach wyścigu zmierzą się także pretendenci do klasy Master podczas Challenger Cup. W stawce po raz kolejny wystartuje Polak, Łukasz Czepiela.

Podczas gdy pierwszy mistrz świata z Niemiec szykuje się do walki o obronę tytułu, Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race są już gotowe do świętowania aż trzech przełomowych momentów nad lśniącymi wodami Zatoki Perskiej w Abu Dhabi w dniach 10-11 lutego 2017 roku. Pełny kalendarz Red Bull Air Race zostanie podany do wiadomości publicznej w styczniu.

Uwagę wszystkich rywalizujących pilotów z pewnością skupi na sobie Matthias Dolderer. Na inauguracyjnym przystanku sezonu 2016 Niemiec wylądował na podium, rozpoczynając w ten sposób drogę do pierwszego mistrzowskiego tytułu w karierze. Zapewnił go sobie już na siódmym przystanku – nikomu wcześniej nie udało się sięgnąć po koronę jeszcze przed finałową odsłoną sezonu.

Tegoroczne plany mistrza spróbuje pokrzyżować między innymi Matt Hall. Australijczyk dwa lata z rzędu kończył rywalizację na drugim miejscu, więc w sezonie 2017 zrobi wszystko, aby w końcu wznieść się na sam szczyt. Detronizacja Dolderera będzie wspólnym celem 13 najlepszych zespołów z pięciu kontynentów.


Red Bull Air Race - Abu Dhabi (fot. Joerg Mitter/Red Bull Content Pool)

„To wspaniałe, że możemy rozpocząć nasz dziesiąty sezon historycznym 75. wyścigiem i nie mogę sobie wyobrazić lepszej scenerii niż Abu Dhabi, które słynie z pasji do najwyższej klasy sportów motorowych i gości nas na swoim terenie już od dekady” – powiedział Erich Wolf, dyrektor generalny Red Bull Air Race GmbH. „Po dominacji Dolderera w 2016 roku, w tym sezonie każdy zespół już od początku będzie chciał mocno zaznaczyć swoją obecność, więc przygotowania strategiczne i techniczne są bardzo intensywne. Wyścig z pewnością będzie wyjątkowy – nawet dla doskonale znających się na rzeczy fanów z Emiratów”.

„10-letnie partnerstwo Abu Dhabi z Red Bull Air Race to jedna z najsilniejszych relacji w naszym sportowym portfolio. Nowa czteroletnia umowa na przeprowadzenie inauguracyjnego przystanku sezonu umacnia naszą wizję współpracy z najlepszymi organizacjami i zapewniania globalnym odbiorcom wysokiej jakości treści medialnych. Ma to także kluczowe znaczenie dla rozwoju i wzrostu gospodarczego w stolicy. Widok samolotów Red Bull Air Race na tle wspaniałej promenady Corniche w Abu Dhabi stanowi jedno z najlepszych wydarzeń w sportowym kalendarzu ZEA – w lutym z radością ponownie powitamy pilotów i fanów sportu” – powiedział Jego Ekscelencja Aref Al Awani, sekretarz generalny Rady Sportu Abu Dhabi.    

Dodatkowych emocji dostarczą nowi piloci klas Master oraz Challenger, którzy mogą wprowadzić spore zamieszanie w rankingu.


Red Bull Air Race - Abu Dhabi (fot. Predrag Vuckovic/Red Bull Content Pool)

Źródło: redbull.com
comments powered by Disqus