Przez hangar z prędkością 300 km/h

Przez hangar z prędkością 300 km/h (fot. redbull.com)

Pilot Red Bull Air Race, Paul Bonhomme i Steve Jones wlecieli do hangaru z prędkością 300 km/h. Podczas tego przelotu znajdowali się tylko 1,5 metra nad ziemią! Obejrzyj wideo.

Co można uznać za maksymalną dawkę adrenaliny? Z pewnością mogą ją zapewnić dwa samoloty, poruszające się bardzo blisko siebie, tuż nad ziemią wewnątrz stalowego hangaru!

Dwukrotny mistrz świata Red Bull Air Race, Paul Bonhomme i doświadczony pilot akrobacyjny Steve Jones, latają wspólnie już od 17 lat. Długa współpraca, ogromne zaufanie i niezliczone godziny spędzone w powietrzu, okazały się bezcenne podczas wykonania tego jedynego w swoim rodzaju numeru.

Członkowie formacji Red Bull Matadors przelecieli przez hangar, znajdujący się na lotnisku Llanbder w północnej Walii. Jakby tego było mało, osiągnęli prędkość ok. 300 km/h i znajdowali się wówczas tylko 1,5 metra nad ziemią! Ich wyczyn bez wątpienia przejdzie do historii awiacji, bo jako pierwsi na świecie pokusili się o tak ryzykowną próbę.

Oprócz zapisu wideo tej spektakularnej akcji, przygotowany został unikalny klip z widokiem 360-stopni, który zarejestrowała specjalna kamera przymocowana na skrzydle Xtreme Air XA41, pilotowanego przez Paula Bonhomme'a.

Źródło: redbull.com
comments powered by Disqus