Drewniany dron składany samodzielnie uczy techniki

Aerowood - drewniany dron (fot.indiegogo.com)

Firma Aerowood stworzyła drona przyjaznego środowisku, dzięki któremu kolejne pokolenia mogą się przekonać, że konstruowanie i kodowanie są fajne.

Jednym z najwspanialszych wspomnień z dzieciństwa jest proces konstruowania czegoś. To mogła być forteca z poduszek, zestaw klocków Lego, albo model do sklejania. W dorosłym życiu niewiele uczuć można porównać z osiągnięciem, jakim wtedy było dla nas zbudowanie czegoś własnoręcznie. Jednak czas płynie, świat się zmienia, a dzieci coraz rzadziej tworzą coś realnie – obecnie najczęściej w grach, wirtualnie. Świat z pikseli wciąga i ma w sobie wystarczającą ilość magii, żeby wywoływać u młodych ludzi zachwyt. Tym bardziej warto zadać pytanie, czy dziś złożenie kilku elementów razem wciąż może cieszyć?

Tak się złożyło, że znaleźli się ludzie, którzy ciężko pracują, żeby dać dzieciom to ulotne uczucie. Wayne Zhang i Baron Wang porzucili swoje kariery w branży technologicznej w Chinach i USA, żeby stworzyć drona Aerowood.

Dron to jedna z najpopularniejszych zabawek, ale nie tylko. Te urządzenia występują w przeróżnych formach i służą przeróżnym celom, jak zdjęcia powietrzne, czy wyścigi. A Aerowood jest z drewna!

Cały artykuł czytaj na stronie www.redbull.com

Źródło: redbull.com
comments powered by Disqus