Przejdź do treści
Zawody Red Bull X Alps
Źródło artykułu

Zawody RED BULL X ALPS - lista uczestników została zamknięta

Jak informują organizatorzy Red Bull X - Alps 2013, z zawodów musiał się wycofać Lloyd Pennicuik. Australijczyk, który startował w edycjach imprezy w 2007 i 2009 roku, wyjaśniał, iż znalazł się poza imprezą z powodów osobistych. Pennicuik planował poczekać do momentu, aż jego sytuacja się zmieni, ale ostatecznie postanowił oddać swoje miejsce komuś innemu. „Nie jestem z tego powodu zadowolony, ale miejmy nadzieję, że pojawię się na kolejnej edycji zawodów w 2015 r. Życzę wszystkim sportowcom powodzenia”, dodał. Australijczyk zostanie zastąpiony przez startującego po raz pierwszy Michała Krystę z Czech. dodatkowo w imprezie weźmie udział weteran Red Bull X – Alps, Andy Frötscher z Włoch, który uzyskał dziką kartę umożliwiającą start.

Ogółem w wyścigu weźmie udział 32 zawodników. Frötscher jest dobrze znany fanom, bowiem rywalizował we wszystkich dotychczasowych edycjach Red Bull X - Alps, ale Krysta jest nową postacią. Wcześniej był członkiem reprezentacji paralotniowej Czech, jak również brał udział w rozgrywkach ligi czeskiej i międzynarodowych mistrzostwach. Jest także himalaistą, który dokonał próby wejścia na niedostępną północną stronę szczytu Changabang (6864 m), a następnie wykonał przelot na paralotni z bazy Annapurna do Katmandu.

Zawodnik wyjaśniał: "Jestem bardzo podekscytowany, iż stanę się częścią zawodów Red Bull X – Alps, bo od 10 lat próbowałem wziąć udział w tej imprezie. Będzie to wyzwanie mojego życia. Nie mogę się już doczekać, kiedy stanę na linii startu". Ci dwaj sportowcy dołączą do pozostałych najlepszych na świecie paralotniarzy i poszukiwaczy przygód i będą uczestniczyli w najtrudniejszym wyścigu na ziemi!


Red Bull X-Alps 2013 będzie już szóstą edycją tego widowiskowego wyścigu. Sportowcy muszą w nim pokonać bez przerwy prawie 900 km przez Alpy, z Salzburga do Monaco na nogach lub na paralotni. Forma imprezy w jej dziesięciolecie pozostanie bez zmian, a fani będą mieli możliwość śledzenia całej akcji w czasie rzeczywistym, dzięki w pełni interaktywnej mapie Live Tracking. Niemniej, pojawi się kilka zmian w zasadach. Obowiązkowy czas odpoczynku zostanie wydłużony do 6,5h w godzinach od 22:30 do 05:00 i zakazane będzie prototypowe wyposażenie lotnicze. Dodatkowo, do używania w przyszłorocznych zawodach będą dopuszczone wyłącznie certyfikowane urządzenia z oznaczeniem CE. Ze względu na wzrost wymogów komunikacyjnych, sportowcy będą mieli także możliwość posiadania drugiego pomocnika.


Tak samo jak doskonały pilotaż, każdy sportowiec potrzebuje wysokiego poziomu sprawności i wytrzymałości fizycznej, dobrze przemyślanej strategii i dogłębnej wiedzy na temat trasy. Przykładowo, istotne jest znalezienie dobrego punktu startu, ale zawodnicy muszą także wiedzieć, jak szybko mogą się do niego wspiąć, muszą znać lokalną prognozę pogody i alternatywne miejsca startu.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony