Współpraca firm Boom Supersonic i Dassault Systèmes w celu przyspieszenie prac nad Overture

Samolot naddźwiękowy Overture (fot. boomsupersonic.com)

Firma Dassault Systèmes ogłosiła, że firma Boom Supersonic wdraża platformę 3DEXPERIENCE, aby przyspieszyć prace nad osiągającą prędkość 2,2 Macha jednostką Overture (najszybszym w historii samolotem pasażerskim), która popularyzuje i komercjalizuje loty z prędkościami ponaddźwiękowymi.

Firma Boom Supersonic wdrożyła bazujące na platformie 3DEXPERIENCE rozwiązanie branżowe Dassault Systèmes o nazwie „Reinvent the Sky”, które ma za zadanie wspierać procesy projektowe od fazy koncepcyjnej po produkcję i certyfikację. Zastosowanie najlepszego rozwiązania w branży pozwala Boom Supersonic skrócić o połowę czas prac nad pierwszym prototypem, a także podnieść jakość produktu dzięki redukcji złożoności programu, kosztów i zużycia zasobów oraz poprawie efektywności. Wszystko to dodatkowo usuwa bariery utrudniające wejście na rynek.

Platforma 3DEXPERIENCE niweluje bariery utrudniające wejście na rynek małym producentom oryginalnego wyposażenia (OEM) i startupom, kształtującym nową erę branży lotniczej.

Projekt Overture wykorzystuje najnowsze odkrycia i osiągnięcia w dziedzinach aerodynamiki, wytrzymałości materiałów i konstrukcji silników lotniczych w celu zrewolucjonizowania branży lotów komercyjnych dalekiego zasięgu. Firma Dassault Systèmes dostarcza zaawansowane narzędzia do projektowania, które pozwolą nam urzeczywistnić wizję przyszłości podróży ponaddźwiękowych – mówi Joshua Krall, współzałożyciel i wiceprezes firmy ds. technologii w Boom Supersonic.

Cały artykuł czytaj na stronie www.prtl.pl

Źródło: Prtl.pl
comments powered by Disqus