Lotnisko we Frankfurcie: położono kamień węgielny pod przyszły Terminal 3

Lotnisko we Frankfurcie: położono kamień węgielny pod przyszły Terminal 3 (fot. eturbonews.com)

W dniu 29 kwietnia 2019 roku na lotnisku we Frankfurcie odbyła się uroczystość położenia kamienia węgielnego pod nowy Terminal 3, którego budowa będzie jednym z największych w Europie projektów infrastrukturalnych finansowanym ze środków prywatnych. Aby przypomnieć przyszłym pokoleniom o tym kamieniu milowym, grupa uczestników wypełniła i zamurowała w kapsule czasu.

Podczas ceremonii dyrektor generalny Fraport Schulte stwierdził: „Budujemy przyszłość dzięki Terminalowi 3 – dla lotniska we Frankfurcie, całego regionu Rhine-Main i daleko poza nim. Wykorzystując najnowocześniejszą technologię i inteligentne procesy aby stworzyć wyjątkowe wrażenia dla pasażerów, spełniamy obietnicę wpisaną w nasze hasło „Gute Reise! Sprawiamy, że tak się dzieje". Dzięki nowemu terminalowi do roku 2023 dodamy wystarczającą przepustowość dla obsługi około 21 milionów podróżnych rocznie więcej. Frankfurt jest już międzynarodowym liderem pod względem liczby destynacji. Żadne inne centrum lotnicze na świecie nie oferuje więcej destynacji dla podróżujących w celach biznesowych i turystycznych niż lotnisko we Frankfurcie. Terminal 3 jeszcze bardziej wzmocni najważniejszą bramę Niemiec na świat.”

Terminal 3 wraz z pirsem G, o przepustowości do pięciu milionów pasażerów, zostanie ukończony do 2021. Plany zakładają, że główny budynek Terminalu 3 wraz z pirsami H i J zostanie ukończony w 2023 roku.

Cały artykuł czytaj na stronie www.prtl.pl

Źródło: Prtl.pl
comments powered by Disqus