W związku z likwidacją państwowych zakładów budżetowych, KTL AOPA Poland pyta MSWiA o lotnisko Warszawa Babice

Lotnisko Babice - EPBC

Ustawa z dnia 27 sierpnia 2009 roku o finansach publicznych (Dz. U. Nr 157 poz. 1240) oraz przepisy wprowadzające ustawę o finansach publicznych (Dz. U. Nr 157 poz. 1241) przewidują likwidację państwowych zakładów budżetowych do końca 2010 roku. KTL AOPA Poland pyta Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji o losy lotniska Warszawa Babice. Treść pisma publikujemy poniżej.

Źródło: KTL AOPA Poland
comments powered by Disqus

Komentarze

Acha zaczęło się! Ktoś szuka roboty lżejszej od spania.

Nowy Zarządzający powinien mieć osobowość prawną, a nie jak teraz - twór bez możliwości samodzielnego podejmowania ważnych decyzji. Obecnie na tym lotnisku rozwija się tylko uprawianie imprez masowych, natomiast sprawy lotnicze są kulą u nogi dla Zarządzajacego. Na Babicech króluje zaścianek i klimat lat 50tych ubiegłego wieku. Zarządzający lotniskiem lansuje kierunek bez rozwoju i postępu. Tak mu wygodnie, ponieważ o funkcjonowaniu nowoczesnych portów lotniczych nie ma zielonego pojecia. Od kilkudziesięciu lat na tym lotnisku nie powstał żaden obiekt spełniający wyzwania obecnych czasów. Hangary są przestarzałe i energochłonne, naziemnych urządzeń nawigacyjnych nie ma wogóle, kluczowy personel Zarządzajacego nie jest szkolony, a o znajomości jezyków obcych zapomnijcie. Gdzie tacy ludzie znajdą pracę???? tylko w takim zapyziałym miejscu jakim jest zakład budżetowy. Postęp powoduje konkurencja i obawa utraty miejsca pracy. Nie sądzę, aby właściciel jakiegokolwiek przedsiębiorstwa trzymał dyrektora, który by przez 5 lat nie stworzył jego firmie możliwości działania, nie mówiąc o ośmieszaniu go. Bo czym jest obecny stan prawny lotniska jak nie kompromitacją samego ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Jakie naziemne urządzenia nawigacyjne masz na myśli?

niewiele, tylko światła.

światła są, nie widzisz ile lamp postawili na płycie postojowej?:))A i w oknach biurowca taż ich niebrakowało.

Dowcipniś. Ale śmieszne..........hehehe

To jednak problem może leżeć nie w ULC tylko w MSWiA, może im nie zależy, dlatego tak powoli certyfikują lotnisko w ULC. Może już mają plany co do terenu na którym to lotnisko jest. ULC powinien certyfikować Babice z odstępstwem na określony czas i nie byłoby zasłanianie się ULC-em, a MSWiA powinno przekazać lotnisko miastu w zamian za Gocław i tyle w temacie.