Przejdź do treści
Źródło artykułu

Poznań: rok 2023 rekordowym dla poznańskiego lotniska; obsłużono prawie 2,8 miliona pasażerów

Rok 2023 był najlepszym w ponad stuletniej historii poznańskiego lotniska, które obsłużyło prawie 2,8 miliona pasażerów – poinformował w czwartek poznański magistrat. W tym roku - od stycznia do kwietnia – z Ławicy odleciało już 734 466 osób.

Urząd Miasta Poznania poinformował w opublikowanym w czwartek komunikacie, że poznańskie lotnisko Ławica w każdym z pierwszych czterech miesięcy tego roku obsłużyło najwięcej pasażerów w historii.

„Rok 2023 był najlepszym w ponad stuletniej historii poznańskiego lotniska, które obsłużyło prawie 2,8 miliona pasażerów. Obecny również zapowiada się rekordowy. Od stycznia do kwietnia z Ławicy odleciało 734 466 osób, czyli prawie 120 tysięcy więcej niż w pierwszych czterech miesiącach zeszłego roku. Tylko w kwietniu wynik był o ponad 30 proc. lepszy od tego samego miesiąca rok temu. Jeśli ta tendencja się utrzyma, to magiczna dotychczas bariera 3 milionów obsłużonych pasażerów powinna zostać w tym roku przebita” – podkreślono.

Magistrat zaznaczył, że największy udział w wynikach poznańskiego lotniska mają tanie linie, w tym Ryanair. Wiosną i latem 2024 roku z Poznania można polecieć liniami irlandzkiego przewoźnika do 37 lotnisk. Z końcem marca i na początku kwietnia wróciły loty do: Zadaru, Billund, Chanii, Barcelony-Girony, Bari, Cagliari oraz lotniska Rzym-Ciampino, które zastąpiło Rzym-Fiumicino. Z kolei w czerwcu ponownie ruszą połączenia do Burgas, Puli i Korfu.

„Najbardziej cieszą jednak nowe połączenia. Można już wybrać się do jednej z sześciu nowych destynacji: Kopenhagi, Dubrownika, Malagi, Palermo, Pragi, czy Salonik” – podano.

W przypadku linii – Wizzair – do systemu sprzedaży wróciły bilety do Tirany. Niezmiennie też można polecieć do Londynu i Kutaisi.

Magistrat przypomniał, że siatkę stałych połączeń z Poznania uzupełniają loty do Dubaju (flydubai), Monachium, Frankfurtu (oba Lufthansa), Kopenhaga (SAS), Warszawy (LOT) i Antalyi (Corendon Airlines).

Z poznańskiego lotniska można także polecieć lotami czarterowymi. Korzystając z nich, można spędzić urlop w którymś 36 miejsc. W większości są to wakacyjne kurorty na Bałkanach i w rejonie morza Śródziemnego, a także na Zanzibar, który – zdaniem poznańskiego magistratu – jest hitem ostatnich lat.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony