Przejdź do treści
Źródło artykułu

Poznań: od końca marca nowe połączenie lotniska Ławica z Zurychem

Z końcem marca przyszłego roku Port Lotniczy Poznań-Ławica uzyska bezpośrednie połączenie z lotniskiem w Zurychu - poinformował we wtorek rzecznik prasowy poznańskiego lotniska Marcin Wesołek.

W informacji prasowej podano, że nowe połączenie przygotowane przez linie lotnicze SWISS zacznie funkcjonować od 29 marca 2026 roku. Według planów, loty będą realizowane trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, czwartki i niedziele.

„To pierwsze w historii połączenie tego należącego do grupy Lufthansa przewoźnika z Wielkopolską, które połączy Poznań z jednym z najważniejszych lotniczych hubów Europy” - zaznaczono w komunikacie.

Dodano, że port w Zurychu to główna baza linii lotniczych SWISS i jeden z ważniejszych węzłów przesiadkowych grupy Lufthansa, co ma umożliwić pasażerom z Poznania „szerokie możliwości dalszych podróży międzykontynentalnych”.

Cytowany w komunikacie prezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica Grzegorz Bykowski zaznaczył, że bezpośrednie loty do Zurychu to dla poznańskiego portu ważne wzmocnienie siatki połączeń. „Szwajcarskie lotnisko jest jednym z najważniejszych hubów w Europie, zapewniającym wygodne przesiadki do wielu miast na świecie, w tym do metropolii w USA i Azji. Pasażerowie z Poznania zyskują nowe możliwości podróży, a nasze lotnisko umacnia swoją pozycję wśród dynamicznie rozwijających się portów regionalnych” – podkreślił.

Według ostatnich danych, od początku roku do końca września poznańskie lotnisko obsłużyło ponad 3,29 mln pasażerów, co stanowi wzrost o 14 proc. w porównaniu do 2024 roku. Kierownictwo portu liczy, że w 2025 roku z Ławicy skorzysta łącznie ponad 4 mln podróżnych. (PAP)

szk/ mrr/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Komentowanie tego niusa zostało z automatu wyłączone. Jeśli chciałbyś/-abyś je skomentować prosimy o maila na adres wspolpraca@dlapilota.pl

Nasze strony