Jurajskie Zawody Balonowe (fot. Urząd Gminy w Janowie)

Znamy termin VII Jurajskich Zawodów Balonowych

Janów i Olsztyn mają powody do radości! Już po raz siódmy będą gospodarzami Zawodów Balonowych. Taką decyzję podjęła Komisja Balonowa działająca przy Aeroklubie Polskim.

Zawody odbędą się w terminie 11-14 lipca 2024 r. O zwycięstwo walczyć będą najlepsi piloci z Polski i zagranicy. Sportową rywalizację ekip balonowych uświetnią nocne pokazy balonów, koncerty i atrakcje dla dzieci.

Bardzo się cieszymy, że otrzymaliśmy przywilej organizacji tak prestiżowego wydarzenia sportowego. To efekt dobrej współpracy naszych Gmin i Aeroklubu Śląskiego oraz doskonałych opinii po zawodach balonowych rozegranych w minionych latach. Trudno wyobrazić sobie lepszą promocję. – mówią włodarze Janowa i Olsztyna.

Już dziś zachęcamy pasjonatów sportu balonowego do zapisania drugiego weekendu lipca w swoich kalendarzach i zapraszamy na VII Jurajskie Zawody Balonowe!

W ubiegłym roku o puchar walczyło piętnaście załóg balonowych, w tym 11 z Polski, 3 z Litwy i 1 z Węgier. Zwycięzcą VI Jurajskich Zawodów Balonowych został Roman Bauta, który zdobył 14,827 punktów. Drugie miejsce zajął Mateusz Rękas – 14,623 punktów. Na trzecim stopniu podium stanął Tomasz Filus – 14,575 punktów.