Zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu Portu Lotniczego Łódź

Port Lotniczy Łódź (fot. Port Lotniczy Łódź)

Rada Nadzorcza Portu Lotniczego Łódź odwołała Tomasza Szymczaka ze stanowiska Prezesa Zarządu Spółki. Tomasz Szymczak piastował to stanowisko od 18 kwietnia 2016 r. Jego ubiegłoroczna nominacja kończyła wielomiesięczny okres „bezkrólewia” na łódzkim lotnisku, który trwał od momentu złożenia rezygnacji przez poprzedniego prezesa Michała Marca w listopadzie 2015 r.

Od piątku (28 kwietnia) funkcję prezesa pełni dr Anna Midera, dotychczas członek Zarządu Portu Lotniczego Łódź.

Dr Anna Midera ma duże doświadczenie w branży transportowej i lotniczej. Członkiem zarządu łódzkiego Portu została w październiku ubiegłego roku. Wcześniej pracowała w Ministerstwie Infrastruktury na stanowisku dyrektora i zastępcy dyrektora Departamentu Polityki Transportowej i Spraw Międzynarodowych, gdzie kierowała takimi projektami jak negocjacje z Komisją Europejską w sprawie Transeuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T i opracowanie Strategii Rozwoju Transportu do 2020 (z perspektywą do 2030 roku). Współpracowała z Zespołem Ministra Michała Boniego (Zespołem Doradców Premiera Donalda Tuska nad dokumentem Polska 2030 - Trzecia fala Nowoczesności (2009-2011). Następnie była dyrektorem Departamentu Strategii i Współpracy Międzynarodowej w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Dr Anna Midera jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, w którym później przez 13 lat pracowała najpierw jako asystent, a następnie jako adiunkt w Katedrze Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych.

Źródło: Port Lotniczy Łódź
comments powered by Disqus