Przejdź do treści
Spadochronowy Puchar Krakowa (fot. J. Zych)

Zawody spadochronowe na lotnisku w Pobiedniku Wielkim już w ten weekend

W dniach 2–4 lipca 2021 r., na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim odbędzie się 7. Spadochronowy Puchar Krakowa – Puchar Europy Wschodniej w Celności Kraków 2021.

Organizatorami tego przedsięwzięcia jest Miasto Kraków, Wojskowy Klub Sportowy "Wawel" i szkoła spadochronowa KRAKSKY.

Jest to już siódma edycja tej imprezy sportowej, która po raz pierwszy została zorganizowana w 2007 r., przy okazji obchodów pięćdziesiątej rocznicy utworzenia 6. Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej. Czasy jednak się zmieniają i dziś wsparcia organizatorom ze strony Wojska Polskiego udziela 2. Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy im. mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala".

Jednak formuła zawodów pozostała taka sama. Są to międzynarodowe zawody spadochronowe w celności lądowania dla zespołów cywilnych i wojskowych. W 2016 r. zawody stały jednymi z pięciu rozgrywanych w cyklu Pucharu Europy Wschodniej w Celności, w następujących krajach: Bułgarii, Mołdawii, Rumunii, Węgrzech i Polsce. Od tego czasu też drużyny startujące w zawodach są czteroosobowe.

W tym roku skoczkowie z różnych państw będą wykonywać skoki z historycznego już w tej chwili samolotu An-2. Zawody są zorganizowane pod patronatem Prezydenta Stołecznego Miasta Krakowa prof. dr. hab. Jacka Majchrowskiego i są współfinansowane ze środków Miasta Krakowa. Sponsorem strategicznym jest ORLEN Paliwa Sp. z o.o.

Tegoroczna, już siódma edycja Spadochronowego Pucharu Świata, w ramach której odbędzie się wydarzenie, przyciągnęła aż 40 chętnych uczestników, chcących sprawdzić swoje umiejętności.

Program 7. Spadochronowego Pucharu Krakowa:

Piątek, 2 lipca
7:30-9:00 – rejestracja zawodników
9:00-9:30 – odprawa techniczna
10:00-10:30 – otwarcie zawodów
11:00-19:00 – rozgrywanie konkurencji

Sobota, 3 lipca
8:00-19:00 – rozgrywanie konkurencji

Niedziela, 4 lipca
8:00-13:00 – rozgrywanie konkurencji
14:00 – zakończenie zawodów

Skoki będzie można obserwować przez cały weekend. Zapraszamy na lotnisko Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim do kibicowania zawodnikom.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony