Przejdź do treści
Szybowce na lotnisku w Gliwicach (fot. Aeroklub Gliwicki)
Źródło artykułu

Zawody na celność lądowania im. Jacka Marszałka w Gliwicach

Aeroklub Gliwicki zaprasza do udziału w zawodach na celność lądowania, które odbędą się w dniu 24 września 2022 r. (sobota). O nadaniu tym zawodom imienia Jacka Marszałka, pilota, instruktora Aeroklubu Gliwickiego, Zarząd Aeroklubu Gliwickiego podjął decyzję w 2021 roku.

Zawody zostaną rozegrane w dyscyplinach lotniczych: samolotowej, szybowcowej oraz spadochronowej. Do udziału w zawodach dopuszczeni zostaną piloci, uczniowie-piloci, skoczkowie, uczniowie-skoczkowie w kategoriach spadochronów szkolnych i treningowych.

Konkurencja szybowcowa odbędzie się za wyciągarką na szybowcach typu Bocian. Konkurencja samolotowa na samolocie Cessna 150. Konkurencja spadochronowa z samolotu An-2 wysokość wyskoku 1000m.

– Zawody połączone będą z imprezą integracyjną, na który zapraszamy wszystkich Członków oraz przyjaciół Aeroklubu. Istnieje możliwość udziału w samej imprezie, bez udziału w zawodach. Dla uczestników przewidziany jest ciepły poczęstunek (kiełbaska, krupniok z grilla, pieczywo i napój), upominek – kubek AGL oraz pamiątkowy dyplom – informują organizatorzy.

Udział w zawodach można zgłosić do 22 września 2022 r. do godz. 12:00 wypełniając formularz – LINK.

Plan zawodów:
9:00 – rozpoczęcie konkurencji szybowcowej i spadochronowej (od godz. 7:30 wyhangarowanie sprzętu),
14:00 – rozpoczęcie konkurencji samolotowej (godzina uzależniona jest od zakończenia konkurencji szybowcowej, więc może ulec zmianie),
17:00 – wręczenie nagród,
18:00–22:00 – dalsza zabawa.

Aeroklub Gliwicki zaprasza do udziału oraz kibicowania! Ilość miejsc ograniczona (szybowce – 40 uczestników, samoloty – 20 uczestników, spadochrony 20 uczestników).

W razie wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających rozegranie konkurencji, zawody zostaną przeniesione na dzień 1 października 2022r. O ewentualnej zmianie terminu Aeroklub będzie informował w dniu 23.09.2022r.

Więcej informacji na stronie www.aeroklub.gliwice.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony