Przejdź do treści
Źródło artykułu

Zaproszenie na XXII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie

Prezydent Miasta Krosna, Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej oraz Lotnisko Krosno Sp. z o.o. zapraszają na XXII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie odbywające się w ramach Balonowego Pucharu Polski. Zawody zostaną rozegrane w dniach 5-8 października 2022 roku.

Historia Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie sięga roku 2000. Wtedy to z inicjatywy Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej i Adama Gruszeckiego balony po raz pierwszy zagościły na krośnieńskim niebie. Nikt wówczas nie przypuszczał, że na stałe trafią one do kalendarza największych sportowych imprez lotniczych w Polsce. Rosnąca szybko liczba uczestników czyniła z zawodów najbardziej prestiżową imprezę w swojej kategorii w kraju, zaś rozmach imprez towarzyszących i ilość gromadzonej widowni spowodowały, że stała się ona największym cyklicznym wydarzeniem sportowo estradowym na Podkarpaciu.

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest posiadanie: ważnej licencji pilota balonu, ważnej licencji sportowej A.P., nalotu dowódczego – min. 50 godzin, ważnego ubezpieczenia balonu OC oraz wypełnienie i podpisanie karty rejstracyjnej zawodnika.

Podstawą wpisania na listę startową jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się pod tym linkiem: www.form.jotform.com/200462143207341
oraz przesłanie kopii wpłaty na adres: Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej, 38-400 Krosno, ul. Staszica 6 lub e-mailem na adres: jakub.mika@interia.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 20 września 2022 r.

Wpisowe do 20 września wynosi:
•  pilot + 2 osoby – 750 zł
•  pilot + 3 osoby – 1000 zł
•  dodatkowa osoba – 250 zł

Wpisowe po 20 września wynosi:
•  pilot + 2 osoby – 900 zł
•  pilot + 3 osoby – 1200 zł
•  dodatkowa osoba – 300 zł

Wpisowe obejmuje: wyżywienie (przedśniadanie, śniadanie, obiadokolację) dla 3 lub 4 osób w ekipie, gaz na wszystkie loty zawodnicze i na pokazy nocne, mapy, obsługę meteo, poczęstunek na otwarcie oraz bankiet na zakończenie zawodów.

Podczas zawodów wymagane są Balloon Live Sensors, w przypadku braku istnieje możliwość ich wynajęcia w cenie 150 zł / 35 euro, ilość ograniczona.

Więcej informacji na stronie: www.gorskie-zawody-balonowe.pl

W ubiegłym roku podczas XXI Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych do rywalizacji stanęło 18 załóg z całej Polski i świata. Rozegrano 24 konkurencje. Zwycięzcą został Tomasz Filus. Drugie miejsce zajął Witold Filus. Na trzecim miejscu podium stanął Martynas Lycius z Litwy.

(fot. Łukasz Jaracz)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony