Przejdź do treści
MathWorks Minidrone Competition Poland 2023 (fot. Wydział Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki Politechniki Poznańskiej)

Zaproszenie do udziału w MathWorks Minidrone Competition Poland 2023

Wydział Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki Politechniki Poznańskiej zaprasza do udziału w MathWorks Minidrone Competition Poland 2023. To konkurs organizowany przez amerykańskiego producenta oprogramowania MATLAB i Simulink oraz firmę Oprogramowanie Naukowo-Techniczne. Łączna pula nagród to 10 tys. zł.

W konkursie mogą wziąć udział doktoranci i studenci uczelni wyższych w Polsce. Celem zawodów jest wyłonienie najlepszego algorytmu przeznaczonego do autonomicznej nawigacji dronem, który ma poruszać się po określonej z góry drodze bez sygnału GPS.

Zawody, wymagające od uczestników zaprogramowania minidrona, składają się z dwóch etapów:

1) Rundy symulacji – zastosowanie metodyki Model-Based Design w Simulinku w celu stworzenia symulacji modelu, który ma wykonać określone zadania. Do 9 grudnia 2022 r. drużyny składające się z 2-4 osób mogą nadsyłać zgłoszenia, a prace należy przesłać do 23 grudnia 2022 r.

2) Rundy wdrożenia sprzętu – najlepsze zespoły zostaną zaproszone do udziału w konkursie na żywo w Politechnice Poznańskiej, aby wdrożyć swój model z Simulinka na minidronie Parrot Mambo.

Runda finałowa na Politechnice Poznańskiej odbędzie się 24 marca 2023 r.

Zapraszamy do zapoznania się z filmem promującym (do pobrania z: www./drive.google.com/.../1gv.../view...)

Więcej informacji, regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: www.mathworks.com/academia/student-competitions/minidrones/poland.html

Wydarzenie Facebook: www.facebook.com/events/594960062427318

FacebookTwitterWykop

Nasze strony