XVII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2016 już w ten weekend

Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY w Łomży (fot. FotoGabs)

XVII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2016 pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego odbędą się już w weekend!

W piątek, 16 września przed zachodem słońca, Łomża przeżyje prawdziwy „nalot”: spod nieba witać się będą z miastem piloci motoparalotni, motolotni, samolotów, wiatrakowców. 

W sobotę, 17 września o godz. 13.00 oficjalne otwarcie, prezentacja pilotów; od 13.30 do 18.00 widowiskowe konkurencje paralotniowe i motolotniowe zwieńczone porywającą niespodzianką.

W niedzielę, 18 września, od 10.00 do 13.30 Mistrzostwa Polski w Przelocie przez Bramkę, paralotniowy slalom z pylonami; godz. 14.00 oficjalne zakończenie, dekoracja zwycięzców, rozstrzygnięcie konkursów fotograficznych dla pilotów i widzów Mistrzostw.

Mistrzostwa w Łomży to dla pilotów nie tylko podniebne zmagania. Organizatorzy co roku przygotowują dla nich ciekawe antrakty lotniczej rywalizacji. I jak zapewniają i tym razem nie będzie inaczej!

Od 17 lat staramy się zapewnić atrakcje zarówno licznej publiczności, która odwiedza nasze Mistrzostwa, jak i naszym przyjaciołom pilotom. W tym roku piloci do wyboru będą mieli: gokarty, milsim (militarne symulacje), poznanie supernowoczesnego producenta serków wiejskich. To wszystko zapewniamy w ramach wpisowego – zapowiada Dominika Tocka, Dyrektor Biura Mistrzostw.

Organizatorzy przypominają, że piloci muszą posiadać:
- aktualne ubezpieczenie (zgodnie z aktualnymi przepisami),
- świadectwo kwalifikacji,
- aktualny przegląd sprzętu (dotyczy motolotni, ulm i wiatrakowców)

Za wpisowe 200 zł (w tym VAT) od osoby zapewniają:
1. Dwa noclegi, dwa śniadania, dwie kolacje i dwa obiady.
2. Paliwo startującym w Mistrzostwach (dotyczy motolotni, samolotów ultralekkich i wiatrakowców) w ilości niezbędnej do rozegrania konkurencji oraz dodatkowe paliwo odbywającym loty widokowe ze wskazanymi przez Organizatora kandydatami na pilotów (motolotnie, samoloty ultralekkie i wiatrakowce).
3. Medale i puchary (1 – 3 miejsce w odrębnych klasyfikacjach: motolotnie/ulm/wiatrakowce, PPG/PPGG) oraz upominki okolicznościowe dla wszystkich.
4. Fantastyczną zabawę i niezapomnianą atmosferę.   

Regulamin XVII Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego KONTAKTY 2016

Więcej informacji na stronie wydarzenia.


Przeczytaj również:
„Piękno spod skrzydła” – Konkurs XVII Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego „KONTAKTY” 2016

Źródło: Tygodnik "Kontakty"
comments powered by Disqus