XI Memoriał Henryka Jerzyka w Michałkowie

Ostrow Scale Masters "XI Memoriał Henryka Jerzyka" (fot. Aeroklub Ostrowski)

Już w najbliższy weekend odbędą się zawody pn. Ostrow Scale Masters 2019 XI Memoriał Henryka Jerzyka, na które zaprasza Sekcja Modelarska Aeroklubu Ostrowskiego. Zawody, zaliczane do Pucharu Polski oraz ESC, rozgrywane będą w dniach 17-19.05.2019 r. na lotnisku Michałków.

Zawody zostaną rozegrane w kategoriach: F4C, F4H, F4G, Europa Star Cup według regulaminów FAI. Klasyfikacja Pucharu Polski będzie wyłoniona z listy ogólnej z pominięciem zawodników zagranicznych. Każdy zawodnik musi posiadać Licencję Sportową FAI ważną na 2019.

Na naszych zwodach kibice od wielu lata mogą podziwiać znakomicie wykonane modele – wierne kopie oryginalnych samolotów z różnych okresów lotnictwa. Modele wykonane z wielkim poświęceniem i dbałością o szczegóły. Modele oceniane są pod względem wierności odwzorowania, a następnie wykonawca prezentuje swój model w locie – opowiadają organizatorzy.

W tym roku lotnisko w Michałkowie będzie gościć aż jedenastu zawodników z Republiki Czeskiej i czterech z Niemiec – w klasie ESC oraz czołowych modelarzy w klasie F4 z Polski.

Zapraszamy do przybycia na lotnisko i kibicowania zawodnikom. Będzie na co popatrzeć. Jak zapowiadają organiatorzy najwięcej atrakcji – czyli loty modeli będzie można zobaczyć w sobotę w godzinach 9:00-18:00 i w niedzielę w godzinach 9:00-15:00.

O 16:00 w niedzielę nastąpi zakończenie zawodów.

Więcej informacji na stronie www.rc-ostrow.pl oraz na stronie wydarzenia.


Henryk Jerzyk, członek Aeroklubu Ostrowskiego oraz LOK, modelarstwem zajmował się ponad 40 lat. Był instruktorem i wychowawcą kilku pokoleń modelarzy, prekursorem klasy Gigant w Polsce, inicjatorem budowy pasa startowego w Michałkowie dla modeli zdalnie sterowanych, twórcą modelu Ostrovia i koordynatorem budowy repliki tego przedwojennego samolotu. Budował również makiety samolotów RWD. Odnosił sukcesy na zawodach modelarskich w kraju i za granicą. Henryk Jerzyk zmarł na atak serca 10 sierpnia 2008 roku podczas rozgrywanych w Michałkowie mistrzostw Polski. Miał 66 lat.

Źródło: rc-ostrow.pl
comments powered by Disqus